1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mhp Grup Toplantısı

Mhp Grup Toplantısı

Mhp Grup Toplantısı
A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İmralı ile başlayan görüşme sürecine ilişkin, "Başbakan Erdoğan çizmeyi aşmış, eşiği geçmiş ve bölücü terörün kanlı limanına hükümetini demirlemiştir. İmralı canisi,

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İmralı ile başlayan görüşme sürecine ilişkin, "Başbakan Erdoğan çizmeyi aşmış, eşiği geçmiş ve bölücü terörün kanlı limanına hükümetini demirlemiştir. İmralı canisi, Kandil'deki çetesi, peşmerge başı ve Başbakan pazarlık masasına oturarak ,Türk milletinin geleceği hakkında kumar oynamaya başlamışlardır" dedi.
Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında, konuşmasının büyük bölümünü İmralı ile başlayan görüşme sürecine ayırdı. Türkiye Cumhuriyeti'nin, devlet ve millet olarak çok ciddi beka sorunuyla karşı karşıya olduğunu öne süren Bahçeli, "maruz kalınan menfur suikastın hedefinin, Türkiye'nin milli birliği, milli güvenliği, milli varlığı ve bin yıllık kardeşlik hukuku olduğunu" savundu. Milli bağımsızlığın heyecanının, milli hakimiyetin inanç ve ilhamının, Türkiye'nin dirliği ve birliğinin milliyetçilere emanet olduğunu ve milliyetçilerin omuzlarına yüklendiğini söyleyen Bahçeli, "Bu tarihi görev bizim için şeref meselesi olup, her türlü mülahaza ve tartışmanın üzerindedir, önündedir ve öyle de kalacaktır. Görüyor ve yakından takip ediyoruz ki, fikir ve figüranı bildik sima ve belli niyetler olan; senaryosu kan, çirkeflik ve düşmanlıkla yazılan bir oyun arkası arkasına vizyona sokulmaktadır. Bu sinsi oyunun sahnelenmesindeki maksat, Türkiye'yi kimlik tahrikleriyle kavga ve iç çatışma ortamına çekerek geleceğini karartmak ve dönüşü olmayan ayrılığı ve kopmayı milletimiz içinde teşvik etmektir" diye konuştu.

"BÖLÜNME İÇİN ÜÇ AŞAMA" İDDİASI
Bahçeli, AK Parti hükümetini eleştirerek, "Anlaşıldığı kadarıyla Türkiye'nin yıkılması, Türk milletinin bölünmesi amacıyla kavramsallaştırılan yıkım yolunun kısa vadeli birinci aşamasında, PKK dayatmalarının hayata geçirilmesinin psikolojik alt yapısı hazırlanacak, bu konuda köprü görevi görecek idari ve yasal düzenlemeler hayata geçirilecektir. Türk kavramının engellenmesine yönelik girişimler için idari adımlar ve İmralı canisinin hapishane koşullarının iyileştirilmesi bu ilk aşamada gündeme gelecektir. Orta vadeli ikinci aşamada, kanun değişikliği gerektiren konularda düzenlemeler yapılacak ve TBMM ihanete ortak edilmeye çalışılacaktır. Üçüncü ve son aşamada ise anayasa değişikliklerinin gündeme taşınacağı ve eğer mümkün olursa üniter yapısının bozularak bölünmesi temin edilmiş olacaktır. Gelişmeler bize bunları işaret etmekte, bunları göstermektedir" dedi.

"BIÇAK KEMİĞE DAYANMIŞTIR"
"Türk milli kimliğinin değiştirilmesi, ikinci bir dilin seçmeli dersten ileriye taşınarak eğitim dili haline gelmesi ve Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı'nın kabul edilmesi eşliğinde yerel yönetimlerin yetkilerinin artırılmasıyla federasyona zemin hazırlanmasının taksit taksit karşılanacağını" ifade eden Bahçeli, "Türkiye'nin bu yükü taşımaya artık mecali kalmamış, bıçak kemiğe çoktan dayanmıştır" dedi.
İmralı ile daha önce de görüşüldüğünü söyleyen Bahçeli, "Yeni olan; Başbakan'ın pervasızlığı, hükümetinin şuursuzluğu ve meseleyi sıradan görerek topluma artan ölçekte kabul ettirmeye gayret etmesidir. Artık Türkiye, terörle masaya oturmayı saklama ve gizleme gereği bile duymayan, bu yöndeki tepkilere aldırış dahi etmeyen vicdan ve hamiyet fukaralığıyla bire bir muhataptır. Başbakan Erdoğan çizmeyi aşmış, eşiği geçmiş ve bölücü terörün kanlı limanına hükümetini demirlemiştir. İmralı canisi, Kandil'deki çetesi, peşmerge başı ve Başbakan pazarlık masasına oturarak Türk milletinin geleceği hakkında kumar oynamaya başlamışlardır" diye konuştu.

"PKK VURDU, AKP BAKTI"
Habur'daki manzaranın hiç unutulmayacağını belirten Bahçeli, şöyle devam etti:
"Şu işe bakınız ki, sevinç ve hürmetle karşılanan katillerin eylem ve örgüt arkadaşları; kan dökmeye, can almaya ve birliğimize kıymaya devam etmişlerdir. Başbakan'ın 'süreci sil baştan yaparız' türünden sızlanmaları, suya sabuna dokunmayan kuru gürültüleri, nafile açıklamalar olarak kalmaya mahkum olmuş, PKK'nın fendi AKP'yi ne hazindir ki yenmiştir. Kandil şebekesi AKP'yi tuş etmiş, müzakere afyonunu himayecisi Peşmerge başıyla doğrudan doğruya zerk etmiştir. İlerleyen süreçte 'analar ağlamasın' propagandası yapan blok çökmüş, her gün omuzlara alınan şehitler Türk milletini mateme boğmuştur. PKK vurmuş, AKP bakmıştır. PKK saldırmış, AKP şaşmıştır. PKK bombalamış, AKP bocalamıştır. PKK kurşunlamış, mayınlamış; AKP yerin dibine batmış, ama olan Türk milletine olmuştur."
(MÜG-OK-Y)

08.01.2013 12:52:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT