1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mhp Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu'dan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu'dan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkuludan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tanrıkulu, mesajında şu ifadele

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Tanrıkulu, mesajında şu ifadelere yer verdi: "İletişimin en etkili kanallarından olan basın, toplumun haber alma, kamuoyu oluşturma ve anlatım özgürlüğünün güvencesidir.Özgür basın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirebildiği, yansız haber akışı sağlayabildiği ölçüde; bireyin, çevresindeki olayları, gerçekleri ve sorunları kavramasını, toplumla ve dünyayla bütünleşmesini, toplumsal hayata etkin biçimde katılmasını kolaylaştırabilir. Basınımızın gelişimini sürdürebilmesi, dünya ölçüsünde çalışabilmesi ve kamuoyunun sesi olma görevini başarıyla yerine getirebilmesi, basının çoğulcu yapısını koruyacak yasal düzenlemelerin yaşama geçirilmesi ve meslek çalışanlarının sosyal güvenlik ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesiyle mümkündür.Basınımızın, özgürlüklerin geliştirilmesi, uzlaşma ve barış kültürünün oluşturulması, şeffaf yönetim anlayışının yerleşmesi, demokratikleşme sürecinin hızlandırılması, vatandaşımızın haber alma hakkını en iyi biçimde kullanması ve Cumhuriyet'in kazanımlarıyla korunması konusunda etkin güç olmayı sürdüreceğine inanıyorum. Basın çalışanlarının, üstlendikleri ve başarıyla yerine getirdikleri bu önemli göreve yaraşır bir hayat standardına, ekonomik ve sosyal şartlara sahip olduğunu söylemek de kolay değildir. Bu konudaki yasal düzenlemeler eksiksiz bir şekilde bir an önce tamamlanmalı ve hayata geçirilmelidir. Görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden tüm basın çalışanlarını saygıyla anıyor, basın çalışanlarının sorunlarının duyarlı yaklaşımlar ve gerekli yasal düzenlemelerle çözüleceği günlerin çok yakında gelmesi dileğiyle tüm basın çalışanlarının basın bayramını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum."
(HE-ERG-Y)

10.01.2013 13:49:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT