1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mhp Devrek İlçe Sekreteri Necdet Sivişoğlu'dan Açıklama

Mhp Devrek İlçe Sekreteri Necdet Sivişoğlu'dan Açıklama

Mhp Devrek İlçe Sekreteri Necdet Sivişoğludan Açıklama
A+A-

MHP Devrek İlçe Sekreteri Necdet Sivişoğlu Devrektaş mağdurları hakkında açıklamalarda bulundu. Zonguldak'ın Devrek İlçesi Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Sekreteri Necdet Sivişoğlu, "İki kişiden b

MHP Devrek İlçe Sekreteri Necdet Sivişoğlu Devrektaş mağdurları hakkında açıklamalarda bulundu.
Zonguldak'ın Devrek İlçesi Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Sekreteri Necdet Sivişoğlu, "İki kişiden birinin oyunu almakla övünen iktidar Devrektaş sorununa çözüm bulmak zorundadır" dedi.
Devrek Milliyetçi Hareket Partisi İlçe sekreteri Necdet Sivişoğlu İlçemiz ekonomisine 30 yıl önemli oranda katkı sağlayan Devrektaş Sunta Fabrikası, işletmeye kapandıktan sonra çalışanlarının maaş ve kıdem tazminatları aradan geçen 5 seneye rağmen hala ödenememesi konusunda mağdurların yanında olduklarını ve bu konun üzerinde hassasiyetle durduklarını belirten Sivişoğlu yaptığı açıklamada, "İlçemiz ekonomisine 30 yıl önemli oranda katkı sağlayan çalışan, tedarikçi ve nakliyecisiyle yaklaşık 1000 kişinin ekmek kapısı olan Devrektaş Sunta Fabrikası, işletmeye kapandıktan sonra çalışanlarının maaş ve kıdem tazminatları aradan geçen 5 seneye rağmen hala ödenmemiştir. Bu zaman içerisinde değişik tarihlerde satışa sunulan fabrika satılamamış ve akıbetinin ne olacağı bilinmemektedir. Geçmiş yıllarda T.M.S.F. 'ye devredilen batık bankaların milyar dolarlarla ifade edilen borçlarını ödeyen mevcut iktidar, her ne hikmetse konu Devrektaş olunca parmaklarını oynatmamaktadır. Emekli olamamış veya gerekli çalışma gününü doldurup yaşını bekleyen vatandaşlarımız çok zor şartlarda hayatlarını sürdürmektedir. İki kişiden birinin oyunu almakla övünen iktidar bu konuya çözüm bulmak durumundadır. Zaman zaman Bakan, Bakan Yardımcısı ve çeşitli kurum ve kuruluşlarla görüşüp alacakların ödenmesi noktasında gerekenin yapılmasını bekliyoruz. Ve MHP teşkilatı olarak bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz" dedi.
(FE-SA)

24.01.2013 18:11:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT