1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mhp Bayburt İl Başkanı İdris Aydın'dan Kurtuluş Mesajı Bayburt

Mhp Bayburt İl Başkanı İdris Aydın'dan Kurtuluş Mesajı Bayburt

Mhp Bayburt İl Başkanı İdris Aydından Kurtuluş Mesajı  Bayburt
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bayburt İl başkanı İdris Aydın, Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Aydın, "Bu yıl 95. yıl dönümünü kutlayacağı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bayburt İl başkanı İdris Aydın, Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Aydın, "Bu yıl 95. yıl dönümünü kutlayacağımız gazi Bayburt'umuzun düşman işgalinden kurtuluş bayramınızı kutluyor bu vesileyle hepinize selam sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.
Aydın, mesajında şu görüşlere yer verdi:
"Binlerce şehit vererek, Taş mağazalarda yakılarak, analarımızın bacılarımızın iffetini, namusunu düşmana teslim etmemek için kendilerini kör kuyulara atarak, canlarından daha azizi bildikleri namuslarını koruyan. Kucaklarında el kadar bebeleriyle, kağnı arabasında ninesiyle dedesiyle doğduğu topraklardan, tıpkı sevgili peygamberimiz Hz. Muhammet Mustafa (S.A.V.) hicret etmesi gibi ata ocağından aziz vatanımızın başka topraklarına muhacir gitmeleri. Ve nihayet milis kuvvetlerinin canlarını vererek kurtardıkları bu gazi şehrimizin, ihtilal dönemlerinde ve daha da olağan üstü dönemlerde dahi sekteye uğramadan her yıl 21 Şubat'ta Cumhuriyet caddesinde coşku ile kutladığımız, gelecek nesillere temsili olarak canlandırarak aktardığımız 21 Şubat Bayburt'un kurtuluş bayramı etkinlikleri AKP zihniyetinin Bayburt'taki temsilcileri tarafından iptal edilerek bunun yerine fotoğraf sergisi konser vs ile cumhuriyet caddesinden alınarak salonlara hapsedilmiştir. Her ne sebeple olursa olsun, bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak 21 Şubat kurtuluş bayramlarımızın milli tarih şuuru içerisinde, dünden beri süregelen şekliyle, gelecek nesillere aktarabileceğimiz tüm Bayburtlumun ve esnaf odalarının, Sivil toplum örgütlerinin, milislerin, efelerin, muhacirlerin, halk oyunları ekiplerinin, cumhuriyet caddesini şölen alanına çevirdikleri, coşku ile kutladıkları kurtuluş bayramımızı AKP zihniyetinden geri alana dek bu meselenin de takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz. Bu vesile ile şehitlerimize Allahtan rahmet diyor ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum."
(YY-AA-Y)

19.02.2013 17:20:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT