1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mhp Aydın Milletvekili Uzunırmak Suat Kılıç'a:

Mhp Aydın Milletvekili Uzunırmak Suat Kılıç'a:

Mhp Aydın Milletvekili Uzunırmak Suat Kılıça:
A+A-

TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak, TBMM Genel Kurulu'nda, Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi üzerine yaptığı konuşmada, Bakan Suat Kılıç'a, "Müsteşarınızın ziraat mühendisi olduğu doğru mu? Acaba kabak mı

TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak, TBMM Genel Kurulu'nda, Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi üzerine yaptığı konuşmada, Bakan Suat Kılıç'a, "Müsteşarınızın ziraat mühendisi olduğu doğru mu? Acaba kabak mı yetiştireceksiniz, yoksa sporcu mu?" diye sordu.
Uzunırmak, Bakan Suat Kılıç'a, "2012'de Ankara'da yapılan Dünya Futbol Şampiyonası'nda, 1'inciliği kazanmış; 2012'de gene Dünya Güreş Şampiyonası 1'inciliğini kazanmış; gene atletizmde Kanada'da 3'üncülüğü kazanmış ve gene Eylül 2012'de Venezuela'daki Judo Şampiyonası'nda 1'inciliği kazanmış engelli sporcularımıza hakettikleri ödüller niçin verilmedi?" diye sorarak "Sırf olimpiyatlara katıldığı için, bizim gibi 60'ar Cumhuriyet altını ödül dağıtan başka bir ülke var mıdır? Varsa hangileridir? ABD ve AB ülkelerinin her biri, 2012 Londra Olimpiyatları'nda madalya kazanan sporculara hangi branşlarda kaç ödül vermişlerdir?" diye konuştu.
(İK)

16.12.2012 16:00:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT