1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mezarlıklar Yenileniyor

Mezarlıklar Yenileniyor

Mezarlıklar Yenileniyor
A+A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, mezarlıkların duvarlarını yenileme çalışmalarına devam ediyor. İlk etapta projeye dahil edilen 15

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, mezarlıkların duvarlarını yenileme çalışmalarına devam ediyor.
İlk etapta projeye dahil edilen 15 mezardan 11'inin yenileme çalışmalarının tamamlandığı, kalan 4 mezarlıkta da çalışmaların devam ettiği bildirildi. Duvarların dışında mezarlıkların yolları, levhaları ve namaz kılma yerlerinin de elden geçirildiği belirtildi. Mezarlıklar Şube Müdürlüğünün, bu yıl da 8 bin metre duvarı yenilemeyi planladığı, mezarlıkların eskiyen, kötü görünen duvarlarının yenilenerek güzel, modern bir görünüme kavuşturulduğu kaydedildi.
Öte yandan Antepe'nin de Andızlı ve Kurşunlu mezarlıklarını yeniden oluşturduğu, kentin merkezinde yer alan Andızlı Mezarlığı'nın duvarlarının yıkılarak yenisinin inşa edildiği belirtildi.
(SK-Y)

07.01.2013 11:27:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT