1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mevlit Kandili Kutlanıyor

Mevlit Kandili Kutlanıyor

Mevlit Kandili Kutlanıyor
A+A-

AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kuru yayımladığı mesajında "Mevlit Kandilinin, Hz. Muhammed'in bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gös

AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kuru yayımladığı mesajında "Mevlit Kandilinin, Hz. Muhammed'in bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanı olduğunu belirterek, "Bu değerleri fark etmek ve onları bir davranış bilincine ve yaşanan bir hayat haline getirebilmek, hayatımızın temel hedefi olmalıdır" dedi.
İl başkanı Burhanettin Kuru mesajına şöyle devam etti:
"Hazreti Muhammed doğruluk, nezaket, güvenirlik, adalet, hoşgörü ve cömertlik gibi davranışlarıyla insanlara örnek olmuştur. Peygamber efendimizin güzel ahlakla yoğrulmuş hayat tecrübesini araştırmaya, ondan yararlanmaya her zaman olduğu gibi bugün de çok ihtiyacımız vardır. O insanlığa Allah'ın en mükemmel ve son dini olan İslamiyeti tebliğ etmiştir. O'nun doğumunu anmaktaki asıl maksat, evrensel olan risaletini, yüksek ahlakını, faziletini, adalet ve doğruluğunu hatırlamak ve bunları hayatımıza uygulama azmini tazelemektir. Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde; edilen tüm duaların kabul olması temennisi ile tüm din kardeşlerimizin Mevlit Kandili'ni tebrik eder, hayırlara ve Peygamber ahlakına yönelmesine vesile olmasını Yüce Allah'tan dilerim."
(UY-ZB-Y)

23.01.2013 12:08:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT