1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mevlid Kandili

Mevlid Kandili

Mevlid Kandili
A+A-

Malatya İl Müftü Yardımcısı Cengiz Yağcı, "İlahi terbiyeden geçen Hz. Peygamberimiz, takip eden yirmi üç senelik risalet hayatında Hakk'ın rızası ve insanlığın kurtuluşu için çalışmıştır" dedi. 23

Malatya İl Müftü Yardımcısı Cengiz Yağcı, "İlahi terbiyeden geçen Hz. Peygamberimiz, takip eden yirmi üç senelik risalet hayatında Hakk'ın rızası ve insanlığın kurtuluşu için çalışmıştır" dedi.
23 Ocak Çarşamba günü Mevlid Kandili olması dolayısıyla Malatya İl Müftü Yardımcısı Cengiz Yağcı'nın hazırladığı Mevlid-i Nebi başlıklı hutbe bugün Cuma hutbesinde okundu. Hutbede, "Her peygamber, gönderildiği asrın insanlarına ilahi bir rahmet tecellisi olduğu halde Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s) kıyamete kadar gelecek bütün insanlığa rahmet vesilesi olarak gönderilmiştir" dendi.
Hutbede, kâinatın efendisi Hz. Muhammed'in (s.a.s) doğumunun, dünyaya hâkim olan zulüm ve cehalet bulutlarının dağılmasına, ilahi nurun kâinatı aydınlatmasına, zulmün yerine adaletin, cehaletin yerine ilmin, küfrün yerine tevhidin, düşmanlığın yerine sevginin, savaşın yerine barışın tesisine atılan ilk adım olduğu belirtildi.
(NA-HO-Y)

18.01.2013 13:50:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT