1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Metro kapısına sıkışıp öldü!

Metro kapısına sıkışıp öldü!

Metro kapısına sıkışıp öldü!
A+A-

Çin’in başkenti Pekin’de, bir metro istasyonundaki platformda bulunan güvenlik kapısı ile metro kapısı arasına sıkışan kadın, trenin hareket etmesiyle can verdi.

 

Çin medyasına göre, Pekin’de yeni yapılan 5 no'lu metro hattında bulunan Huixinxijienankou istasyonundaki kazada 33 yaşındaki bir kadın, metroya bineceği sırada platformda bulanan camdan yapılmış güvenlik kapısı ile metronun kapısı arasına sıkıştı. Dün akşam saatlerinde meydana gelen kazada çaresiz kadın, tren hareket ettiğinde dışarı çıkmak istedi ancak başaramadı. Vücudunda çok sayıda kırık olan kadının, hastaneye kaldırıldığı ancak kurtarılmadığı belirtildi. Kazanın nedeni ise araştırılıyor.

Öte yandan benzer bir kaza da birkaç yıl önce Şanghay'daki metro hattında yaşanmıştı.

Ülkede, metro istasyonlarına sonradan yerleştirilen, trenin istasyona girişinde yolcuların trene çarpmaması ve platformdaki boşluğa düşmemesi için camdan yapılan güvenlik kapısı ile metro kapısı arasına bir kişi rahatlıkla sığabiliyor.

Benzer kapı sistemi dünyanın birçok yerinde olduğu gibi İstanbul'daki Taksim-Kabataş füniküler hattında da bulunuyor. (CHA)

A+A-

HABERE YORUM KAT