1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Meteorolojik Uyarı

Meteorolojik Uyarı

Meteorolojik Uyarı
A+A-

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Erken Tahmin Uyarı Merkezi vatandaşları kıyı Ege'de kuvvetli yağış ve saatteki hızı 80 kilometreye çıkabilecek lodos fırtınası için uyardı.Meteoroloji Bölge Müdürlüğü dü

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Erken Tahmin Uyarı Merkezi vatandaşları kıyı Ege'de kuvvetli yağış ve saatteki hızı 80 kilometreye çıkabilecek lodos fırtınası için uyardı.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü dün akşam bölge genelinde metrekareye 20 kilogram ile 90 kilogram arasında yağış düştüğünü açıkladı. Yapılan açıklamada bu gece başlayacak ve yarın etki alanını genişletecek gökgürültülü sağanak yağışların Çanakkale, Aydın ve İzmir'in kıyı kesimleri, Manisa il merkezi ile Soma, Kırkağaç ve Akhisar ilçeleri, Balıkesir'in Edremit, Gömeç, Ayvalık ilçelerinde etkili olması beklendiği belirtildi. Lodos rüzgarının özellikle gece saatlerinden itibaren etkisini arttıracağı ve hızının saatte 80 kilometreye ulaşabileceği bildirildi.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, vatandaşları fırtına ve yağışlardan kaynaklanabilecek su baskını, sel, heyelan, yıldırım, çatı uçması ve zehirlenmelere karşı uyardı.
(BD-İHS

18.01.2013 10:16:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT