1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Meteorolojiden kritik ikaz!! Türkiye Geneli yurtta soğuk havanın bünyesine giriyor..

Meteorolojiden kritik ikaz!! Türkiye Geneli yurtta soğuk havanın bünyesine giriyor..

Meteorolojiden kritik ikaz!! Türkiye Geneli yurtta soğuk havanın bünyesine giriyor..
A+A-

Meteorolojiden kritik uyarı geldi. Türkiye geneli soğuk ve kar yağışları kapıda...Meteoroloji hava yağışları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.Meteorolojiden kritik uyarı!! Türkiye Geneli hava durumu için Meteoroloji merciilerinden flaş açıklama

Meteoroloji Türkiye genelinde hava yağışlarıyla ilgili önemli ve kritik uyarılar yaptı. Türkiye için yeni bir hava dalgasının altına gireceği haberi meteoroloji yetkilerince bildirildi.. Meteoroloji Trakya ve İstanbulun karla kaplanacağı ve sıcaklığının 15 ve 16 dereceye varacağı bildirildi.Meteorolojiden kritik uyarı geldi. Türkiye geneli soğuk ve kar yağışları kapıda...Meteoroloji hava yağışları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.


Türkiye geneli hava durumu soğuk hava dalgası ve kar yağışı ile ilgili meteoroloji kritik ve önemli uyarılarını yaptı ve Türkiyenin yarın öğle saatlerinden itibaren Balkanlar ve karadeniz üzeri etkisi olan soğuk ve yağışlı havanın etkisinen gireceği vurgulandı


yagis.jpg

Marmara, Kıyı Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile İç Ege’de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmasının beklendiği kaydedildi.

Açıklama şu şekilde:

PAZARTESİ

Trakya dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güney Ege’nin ve Akdeniz’in kıyı kesiminde, Güneydoğu Anadolu’da, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor.

SALI

Marmara’nın batısı ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusu dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği, Yağışların Doğu Karadeniz kıyılarının doğusu, Akdeniz kıyı kesimi ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur, yurdun yağış alan diğer yerlerinde ise kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

ÇOK KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Pazartesi ve Salı günleri meydana gelecek yağışların Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

ÇARŞAMBA

Çarşamba günüden itibaren hafta sonuna kadar yağışlı sistemin yurdumuzun kuzey ve doğu kesimlerde etkisini sürdürmesi kar yağışlarının aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI 8 İLA 12 DERECE DÜŞECEK

Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren batı bölgelerden başlayarak hafta sonuna kadar ülke genelinde hissedilir derecede (8 ila 12 derece) azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, Hafta ortasından itibaren ise yağışların kesildiği özellikle iç bölgelerimizde oldukça soğuk gece ayazlarının etkili olacağı tahmin edilmektedir. Yurdumuzda önümüzdeki hafta boyunca görülecek çok kuvvetli sağanak yağış, kuvvetli ve yoğun kar yağışları, aşırı derecede hava sıcaklığındaki düşüşlerin, kuvvetli ve fırtına şeklinde esecek rüzgarların oluşturabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın, ilgililerin ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları ve yayımlanacak Meteorolojik hava tahmin raporları ve meteorolojik uyarıları takip etmeleri gerekmektedir"

A+A-

HABERE YORUM KAT