1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. METEK EKİBİNDEN OKUL ZİYARETİ

METEK EKİBİNDEN OKUL ZİYARETİ

METEK EKİBİNDEN OKUL ZİYARETİ
A+A-

Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi (METEK) Projesi kapsamında düzenlenen ‘Kariyer ve Tanıtım Günü Toplantısı’ için Van’a gelen ekip, Mehmet Akif Ersoy Lisesi\'ni ziyaret etti.


Erek Mahallesi'ndeki Mehmet Akif Ersoy Lisesi'nin bahçesine kurulan konteynır sınıflarda eğitim gören öğrencileri ziyaret eden beraberindeki Van İl Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına ile birlikte ziyaret eden proje ekibi, onların isteklerini dinledi. Öğrencilerin elektrikleri kullanırken sıkıntı yaşanıldığını ve elektrik sigortalarının yoğun akımı kaldırmadığını belirtmeleri üzerine Milli Eğitim Müdürü Kına, “Valiliğimiz işbirliğinde kurum ve kuruluşlarımızla gerekli görüşmeleri yaptık. Okulumuzun elektrikleri için ekstra bir trafo yapılacak. Ayrıca elektrik kesintisi ihtimaline karşın valiliğimiz işbirliğinde okulumuzun elektrik kapasitesini karşılayacak güce sahip bir jeneratör kuracağız. Eğitiminize devam edebilmeniz için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Sizlerden de eğitim öğretim konusunda başarı bekliyorum” dedi.


MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Grup Başkanı Şennur Çetin, okulun durumu hakkında genel bilgiler alarak gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti. Okul ziyaretine, AB Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkan Yardımcısı Virve Vimpari, AB Türkiye Delegasyonu Eğitim ve Öğretim Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Sektör Yöneticisi Mustafa Balcı da katıldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT