1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Messi için seferberlik!

Messi için seferberlik!

Messi için seferberlik!
A+A-

Copa America finalinden sonra milli takımı bırakma kararı alan Messi için Arjantin'de adeta seferberlik ilan edildi.

Copa America finalinde kaçırdığı penaltı sonrası şampiyonluğu Şili'ye kaptıran Arjantin'de deprem yaşanıyor. Arjantin milli takımının en önemli oyuncuları bırakma kararı aldı. 

Lionel Messi'nin milli takımı bırakma kararının ardından Arjantin halkı ve yetkililer adeta seferber oldu. Maradona'nın Messi'yi geri döndürmek adına devreye girmesinin ardından, son olarak Arjantin Cumhurbaşkanı'da bu seferberliğe katıldı. 

Final maçının ardından sarf ettiği “Her şeyden önce penaltıyı kaçırdım. Bence bu, herkes için en iyisi. Finale kadar gelip kaybetmekten memnun olmayan ve bu kararı bekleyen birçok kişi olduğunu düşünüyorum. Kaybetmek, Arjantin ile şampiyon olamamak, en fazla benim canımı yakıyor. Ne yazık ki başaramadan ayrılıyorum” sözleriyle kararını açıklayan Messi’yi düşüncesinden döndürebilmek için Arjantin Cumhurbaşkanı devreye girdi.

Arjantin Cumhurbaşkanı Mauricio Macri’nin sözcüsü yaptığı açıklamada, başarılı devlet adamının Lionel Messi ile görüştüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı sözcüsü yaptığı açıklamada, “Sayın Matri Lionel’i aradı ve milli takım performansıyla gurur duyması gerektiğini ve eleştirilere kulak asmaması gerektiğini söyledi” ifadelerini kullandı.

"RUSYA’YA ŞAMPİYON OLMAYA GİDECEK"

Arjantin ve dünya futbolunun en önemli isimlerinden Diego Armando Maradona da Messi’yi kararından vazgeçirmek isteyen isimlerden oldu.

“O milli takımda devam etmek zorunda” diyerek sözlerine başlayan efsane futbolcu, “Çünkü önünde oynayabileceği birçok zaman var. Lionel, 2018 Dünya Kupası için Rusya’ya formda bir şekilde ve Arjantin’i şampiyon yapmak adına gidecek” ifadelerini kullandı.

haber10

A+A-

HABERE YORUM KAT