1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Meso'dan Kadın Girişimcilere Destek

Meso'dan Kadın Girişimcilere Destek

Mesodan Kadın Girişimcilere Destek
A+A-

Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) tarafından kadın girişimcilerin sayısını arttırmak için 'Kadın Girişimci Esnaf Komisyonu' kuruldu. Komisyon, kadın girişimcilerin sayısını artırmayı ve is

Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) tarafından kadın girişimcilerin sayısını arttırmak için 'Kadın Girişimci Esnaf Komisyonu' kuruldu.
Komisyon, kadın girişimcilerin sayısını artırmayı ve istihdama destek sağlamayı hedefliyor. Komisyonda farklı meslek gruplarından 300 civarında kadın bulunuyor. MESO Başkanı Fehmi Duban, yeni kurulan Kadın Girişimci Esnaf Komisyonu hakkında bilgi verdi. Kadınların birbirlerine yardımcı olması gerektiğini ifade eden Duban, "MESO karma bir odadır. Her sektörden insanı bünyesinde bulunduruyor. Artık kadının olmadığı bir iş yeri iş yapamaz hale geldi. Şimdiki iş yerlerinde mutlaka bir kadın çalışıyor ya da mekanı kadınlar işletiyor" dedi.
Kadın girişimcilerden Meral Atlıakın ise, "Arkadaşlarla birlikte olmaktan mutluyuz. Bursa'da bir sürü kadın girişimci var, bunlara ulaşacağız. Birbirimize bu komisyon sayesinde yardımcı olacağız" şeklinde konuştu.
(AF-MŞ)

29.01.2013 12:11:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT