1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mesob Başkanı Keskin'den Tahliyesi İstenen Esnafa Ziyaret

Mesob Başkanı Keskin'den Tahliyesi İstenen Esnafa Ziyaret

Mesob Başkanı Keskinden Tahliyesi İstenen Esnafa Ziyaret
A+A-

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Ahilik kurallarına uyması gereken esnafın, birbirlerinin mağdur olmasına neden olacak hareket ve tavırlardan kaçınması gerek

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Ahilik kurallarına uyması gereken esnafın, birbirlerinin mağdur olmasına neden olacak hareket ve tavırlardan kaçınması gerektiğini belirtti.
MESOB Başkanı Keskin, Söğütlü Camii yanındaki Tüccar Pazarı'nda faaliyet gösteren 8 esnafın, burada Belediye tarafından 26 yıl önce geçici olarak yaptırılan iş yerlerinden tahliye edilmesi nedeniyle, ziyarette bulundu. Esnaf, "Biz kış sezonunun bitimine kadar müsaade istiyoruz" dedi.
Keskin, yargının vereceği her türlü karara herkesin uyacağını, ancak 26 yıl sonra buradaki esnafın kış döneminde mağdur edilmesine karşı olduklarını ifade ederek, esnaf için en azından kış sezonu sonuna kadar müsaade verilmesi gerektiğini kaydetti.
Keskin, tahliye işleminin bölgedeki bazı iş yerlerinin şikayeti üzerine başlatıldığını söyleyerek, "Buradaki esnafın şunu düşünmesi lazım; bu karda, kışta, bu kış günü, şurada 4 ay müsaade etmelerine karşı çıkarlarsa, esnaf geleneğine, esnaf kültürüne, Ahilik kültürüne ters gelir. Bunun bilincinde olmamız lazım. Nasıl; 'Komşusu aç yatarken, tok yatan bizden değildir' sözü gibi bizim de bir geleneğimiz var; 'Ben siftah ettim, komşum siftah etmedi' sözü, aynı paraleldedir. 4. aya kadar bir süre verilmeli. Anladığım kadarıyla buradaki tahliyesi istenen esnaf da, zorlama ile burada kalmak istemiyor. Bu kış şartlarında sizi buradan atmaya hiç kimsenin hakkı yoktur" diye konuştu.
Esnaf ise, belediye ile herhangi bir sorunları olmadığını ve belediyenin sorun çıkartmadığını belirterek, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a ve diğer yöneticilere ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
(BK-SO-Y)

16.01.2013 10:58:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT