1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Mescid-i Aksa'da Charlie Hebdoya ve Karikatürlere protesto çığ gibi büyüyor..

Mescid-i Aksa'da Charlie Hebdoya ve Karikatürlere protesto çığ gibi büyüyor..

Mescid-i Aksa'da Charlie Hebdoya ve Karikatürlere protesto çığ gibi büyüyor..
A+A-

İslam dünyasının merkezlerinden olan Mescid i Aksa'da cuma namazı çıkışı sonrası Cahrlie hebdo dergisince yaynlanan karikatürleri protesto ve tepkiler yağdı..Mescid-i Aksa'da Charlie Hebdoya ve Karikatürlere protesto çığ gibi büyüyor..

Mescidi aksa'da cuma namazı çıkışı müslümanlarca charlie hebdo dersinin yayınladığı karikatörlere tepkiler ve protestoler yükseldi. cuma namazı çıkışı sonrası filistinlilerce yürüyüş gerçekleşti.İslam dünyasının merkezlerinden olan Mescid i Aksa'da cuma namazı çıkışı sonrası Cahrlie hebdo dergisince yaynlanan karikatörleri protesto ve tepkiler yağdı..

Canımız sana feda olsun ey Muhammed”, “Ey Muhammed ümmetin seni terk etmedi” diyereketen ve “Charlie değilim Müslümanım" sloganları atarak ümmetin peygamberine destek oldular.. charlie dergisi aleyhine pankart taşıyan göstericiler, Filistin hükümetini, Fransa ve Charlie Hebdo adlıdergi karşısında tavır almaya çağırdı. Mescid-I Aksa'dan yürüyüş yaparak Kubbet'üs Sahra etrafında turlayan Filistinliler, Fransız bayrakları yaktı. Hamas lehine de sloganlar atan grup, daha sonra olaysız dağıldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT