1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Meryem Uzerli Kızı İçin Türkiye'ye Döndü..

Meryem Uzerli Kızı İçin Türkiye'ye Döndü..

Meryem Uzerli Kızı İçin Türkiye'ye Döndü..
A+A-

Güzel oyuncu Meryem Uzerli kızı Lara'nın aniden rahatsızlanmasıyla birlikte acilen Almanya'dan Türkiye'ye gelerek geceyi hastanede kızının başında geçirdi.

Güzelliği ile medyada geniş çaplı yer alan ünlü oyuncu Meryem Uzerli Almanya'dan dönerek rahatsızlığından dolayı hastanede yatan kızı Lara'nın başında sabahladı. Almanya’dan Türkiye’ye dönüş yapan Meryem Uzerli, geçtiğimiz gün Maslak'ta özel bir hastanedeydi. Grip olan 1,5 yaşındaki kızı Lara’yı hastaneye götüren oyuncu, geceyi orada geçirdi.

Meryem Uzerli Kimdir?


12 Ağustos 1982 tarihinde, 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve ikinci kızı olarak Almanya Hessen'in Kassel Şehri'nde Türk babadan ve Alman anneden dünyaya gelmiştir. İlerleyen yaşlarında Hamburg'a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese'de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır.

uzerli

İki ağabeyi ve bir ablası vardır. Oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay‘ın yazdığı, Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı 2011 yılının dizilerinden olan "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Hürrem Sultan rolünü canlandırmıştır.

Uzerli, aynı zamanda Almanya'da birçok dizide ve birçok filmde rol almış bir oyuncudur. Ana dili Almanca olan genç oyuncu, aynı zamanda iyi derecede İngilizce biliyor. Türkçesi ise bugün oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırmış olduğu Hürrem Sultan'a paralel olacak kadar gelişmiştir.

Timur Savcı'nın yapımcılığını üstlendiği ve senaryosunu Meral Okay -ölümünün ardından Yılmaz Şahin- 'ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl adlı diziye bir Hürrem Sultan seçmek için Türkiye'de bütün oyuncu ajansları, bütün tiyatro kurslarından oyuncular seçilerek onlar arasında eleme yapılmıştır. Uzerli, aralarından en uygunu görüldü ve Almanya'dan çağırılarak Hürrem Sultan rolünü üstlendi.

2011 yılında Hürrem Sultan rolü için iki kez en iyi kadın oyuncu, ve bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü'ne layık görülmüştür. 2012 yılında ise Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

Genç Oyuncu, 2012 ve 2013 yıllarında Elidor Türkiye'nin reklam yüzü olmuştur ve birçok Elidor reklamında oynamıştır.

2013 yılında Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, tükenmişlik sendromu hastalığına yakalanıp diziden ayrılmıştır.

10 Şubat 2014'te Lara isimli kızı dünyaya geldi.

A+A-

HABERE YORUM KAT