1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mert Aydın'ın Katil Zanlısının Ailesi Kaçtı

Mert Aydın'ın Katil Zanlısının Ailesi Kaçtı

Mert Aydın'ın Katil Zanlısının Ailesi Kaçtı
A+A-

Mert Aydın'ın katil zanlısı yakalandı mı?, Mert Aydın'ın katili kim?, Mert Aydın'ın Katil Zanlısının ailesi Kars'ı terk edip başka şehire yerleşti. Aileden oğulları Aykut B. hakkında şok sözler..

Kars’ta 6 Nisan günü babasına ait işyerine yemek götüren Mert Aydın bir gün sonra kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta Ardahan yolu üzerindeki Karadağ çöplüğünün hemen yanındaki boş bir tabyanın içinde ölü bulundu. Tecavüz edildikten sonra boğularak öldürüldüğü tespit edilen Mert Aydın’ın katilini bulmak için Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Polis 20 mobese ve 20 işyeri güvenlik kamerasını tek tek inceleyerek katil zanlısı Aykut B.’yi yakaladı. Cuma günü akşam gözaltına alınan ve sabaha karşı çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Aykut B., güvenlik nedeniyle Kars’tan götürülüp Erzurum H Tipi cezaevi’ne konuldu.
 
MERT AYDIN'IN KATİL ZANLISININ KARS'I TERK ETTİ
 
Mert Aydın’ın cinayet şüphelisi olarak Aykut B.’nin yakalanmasının ardından B. Ailesi, apar topar Kars’ı terk etmek durumunda kaldı. Yanlarına yakınları 3 aileyi daha alan B. Ailesi, güvenlik nedeniyle açıklanmayan bir kente gönderildi ve bu yolculukları da devlet gözetiminde yapıldı.
 
HEPİMİZİN HAYATINI BİTİRDİ
 
Kars’ta yaşayan tanıdıklarını arayan B. Ailesi’nin fertlerinin, "Aykut hepimizin hayatını kararttı. Bizi çektiğimiz çileye bakın. Yollarda sürünüyoruz. Nereye yerleşeceğimiz belli değil. Perişan olduk" dedikleri öğrenildi. 
 
AİLEDEN GERİ BUNLAR KALDI
 
Göç kervanına Aykut’un ailesi ile birlikte yakın çevresi olan 3 ailenin de eşlik ettiği bildirildi. Yaklaşık 20 kişi olan 4 ailenin fertleri şehri ani terk ettikleri için yanlarına çok şey alamadı. 
 
Aykurt B.’nin babasına ait Kars- Iğdır Karayolu üzerindeki Bölge Trafik Müdürlüğü karşısındaki oto galeri işyeri de kapandı. Kapısına kilit vurulan işyerinde 2 Otomobil bulunuyor.
 
B. Ailesi’nin evinde eşya öylece duruyor. Aileden arkada kalan ipe asılı çamaşırları,  bahçedeki tavukları ve kümesteki yumurtaları da öylece duruyor.
 
KOMŞULARDAN KATİLE BEDDUA
 
Mert Aydın’ın cinayet şüphelisi Aykut B.’ye beddua eden komşuları, onun asabi bir yapısının olduğunu, mahalledeki çocukların ondan korktuğunu anlattı.  Çocuklar da çoğu zaman Aykut B.’nin, kendilerini taşladığını söyledi.
A+A-

HABERE YORUM KAT