1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Mersa Otomotiv, Lojistik Alanında Gefco Türkiye'yi Seçti

Mersa Otomotiv, Lojistik Alanında Gefco Türkiye'yi Seçti

Mersa Otomotiv, Lojistik Alanında Gefco Türkiyeyi Seçti
A+A-

Rusya'nın en önemli ticari araç markası olan GAZ Ticari Araçların Türkiye imalatçısı olan ve Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde Aralık ayı başında üretime başlayan Mersa Otomotiv, yurtdışından yedek parça

Rusya'nın en önemli ticari araç markası olan GAZ Ticari Araçların Türkiye imalatçısı olan ve Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde Aralık ayı başında üretime başlayan Mersa Otomotiv, yurtdışından yedek parça taşıma ve Türkiye genelinde oto dağıtımı için GEFCO Türkiye'yi tercih etti.
GEFCO Türkiye, MERSA Otomotiv için, Rusya'dan Yarın Üretilmiş Araç (SKD) olarak Türkiye'ye getirilecek otomotiv yedek parçalarının nakliyesini ve montaj işlemlerinden sonra da araçların Türkiye genelindeki dağıtımını üstleniyor.
GEFCO Türkiye Genel Müdürü Fulvio Villa, yaptığı açıklamada, MERSA Otomotiv ve GAZ Ticari Araçlar ile başladıkları işbirliğinin uzun soluklu olacağına inandıklarını belirtti.
Dünyada otomotiv taşımacılığının lider firmalarından biri olan GEFCO, Türkiye'de de otomotiv taşımacılığında uzmanlığını ve liderliğini sürdürüyor. 2011 senesinde Türkiye'de bir milyonuncu otomobilini taşıyan firma, aynı sene Türkiye'de satılan otomobillerin yüzde 13'ü kadar otomobil taşıdı.
(SC-İÇ-HO-Y)

19.12.2012 14:45:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT