1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Merkür Haber Gazetesi Yayın Hayatına Başladı - Van Haberleri

Merkür Haber Gazetesi Yayın Hayatına Başladı - Van Haberleri

Merkür Haber Gazetesi Yayın Hayatına Başladı - Van Haberleri
A+A-

Haftalık Merkür Haber Gazetesi bugün yayın hayatına merhaba dedi.


Merakla beklenen Merkür Haber Gazetesi bugün okurlarına merhaba dedi. Van ve merkez ilçelerinde dağıtılan gazete, Gazete ilk etapta Van’ın merkez ilçeleri İpekyolu, Edremit ve Tuşba’da dağıtıldı. Bitlis, Hakkâri, Şırnak, Cizre, Yüksekova, Tatvan'da da dağıtılacak olan gazete ilk sayısında “Hala Umut Var!” manşetiyle çıktı.

Merkür Haber Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürü İskender Sezek, ilk sayıda yer alan “Neden Gazete?” başlıklı yazısında gazeteye ilişkin bilgiler verdi.

Sezek, ilk sayı için eksikliklerinin olacağını belirtirken, amaçlarının okurlarına, özgün ve özel içerikler sunmak olduğunu söyledi. İlk sayıda İlhan Güneri, İrfan Sarı, Metin Yazar, Osman Nuri Yıldız, Rıdvan Can ve Dılşar Xemrevin’in yazıları var.

Siyaset ve gündem ağırlıklı sayfalarda Sinan Atmaca, Mehmet Kurukçu, Özay İlhan, Zahir Soğanda, Süleyman Güler, Nuşirevan Elçi, Serdar Işık, Enis Gül, Cevdet Özgökçe, Abdullah Tunçdemir, Murat Melet ve Zozan Özgökçe’nin açıklama, röportaj, söyleşi ve haberlerine yer verilmiş.

Ayrıca Van siyasetini yakından takip eden muhabirlerin hazırladığı “Van Kulisi” bölümünde Feridun Irak’ın siyasete girip girmeyeceği, Zahir Soğanda’nın koltuğunu koruyup koruyamayacağı sorularına yanıt aranmış. Kuliste SP İl Başkanı Özay İlhan’ın AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk’e “yatırımını nereye yapabilir?” önerisi de var.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT