1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Merkel, Malta'nın Ekonomik Performansını Övdü, Rum Kesimi'ni Uyardı

Merkel, Malta'nın Ekonomik Performansını Övdü, Rum Kesimi'ni Uyardı

Merkel, Maltanın Ekonomik Performansını Övdü, Rum Kesimini Uyardı
A+A-

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Malta'nın, Avrupa Birliği'de yaşanan mali krize rağmen sergilediği ekonomik performanstan övgüyle bahsetti, Kıbrıs Rum Kesimi'ni uyardı. Bugün Berlin'de Malta Başbaka

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Malta'nın, Avrupa Birliği'de yaşanan mali krize rağmen sergilediği ekonomik performanstan övgüyle bahsetti, Kıbrıs Rum Kesimi'ni uyardı.
Bugün Berlin'de Malta Başbakanı Lawrence Gonzi'yi ağırlayan Merkel, görüşme sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Merkel, Malta'nın ekonomik göstergelerinin hem "mükemmel" olduğunu hem de verilerin tam bir şeffaflıkla sunulduğunu ifade etti. Malta'nın, kriz içerisindeki bir bölgede başarılı bir ekonomik performans sergileme konusunda örnek teşkil ettiğini vurgulayan Merkel, Avrupa Birliği liderlerine seslenerek, geçtiğimiz Aralık ayında çıkmaza giren mali yapı konusunda "hızlı" karar alınmasını istedi.
Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ni vuran mali krize de değinen Merkel, Rumlar'ın acil ihtiyaç duyduğu kurtarma paketi için "özel kuralların" söz konusu olamayacağı uyarısında bulundu. Merkel, Rum Kesimi ile yürütülen kredi görüşmelerinin henüz "sona ermekten çok uzak" olduğunu ifade etti.
(İHA-OK-D)

09.01.2013 17:58:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT