1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Merkel: "mali'deki Terörizm Yalnızca Afrika İçin Değil, Avrupa İçin De Bir Tehdit" Berlin

Merkel: "mali'deki Terörizm Yalnızca Afrika İçin Değil, Avrupa İçin De Bir Tehdit" Berlin

Merkel: malideki Terörizm Yalnızca Afrika İçin Değil, Avrupa İçin De Bir Tehdit  Berlin
A+A-

Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Mali'de yaşanan terör olaylarının yalnızca Afrika için değil, Avrupa için de bir tehdit oluşturduğunu" belirtti. Batı Afrika Devletleri Ekonomi Topluluğu'nun dönem b

Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Mali'de yaşanan terör olaylarının yalnızca Afrika için değil, Avrupa için de bir tehdit oluşturduğunu" belirtti.
Batı Afrika Devletleri Ekonomi Topluluğu'nun dönem başkanlığını yapan Fildişi Sahili Devlet Başkanı Alassane Ouattara ile Berlin'de bir araya gelen Merkel, düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Merkel, basın toplantısında yaptığı konuşmada, Almanya'nın Mali'ye 2 nakliye uçağı gönderme kararı aldığını hatırlatarak, sığınmacılara yardım ve daha sonra izlenecek siyasi sürece destek sağlayabileceklerini söyledi.
"Mali'deki terörizmin yalnızca Afrika için değil, Avrupa için de bir tehdit oluşturduğunu" belirten Almanya Başbakanı Merkel, gelecek hafta Berlin'i ziyaret edecek Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Fransa'nın Mali konusundaki beklentilerini de ele alacaklarını ifade etti.
Fildişi Sahili Devlet Başkanı Alessane Ouattara ise, Mali'ye yapılan müdahalenin tüm Avrupalılar tarafından desteklenmesini ümit ettiğini dile getirdi.
(CC-ÖZ-D)

16.01.2013 20:59:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT