1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Merinos'tan Suriyeli Sığınmacılara Büyük Destek

Merinos'tan Suriyeli Sığınmacılara Büyük Destek

Merinostan Suriyeli Sığınmacılara Büyük Destek
A+A-

Merinos A.Ş., Adıyaman'da bulunan Suriyeli mültecilere kış mevsimi dolayısıyla battaniye gönderdi. Merinos A.Ş. tarafından, Adıyaman'da bulunan çadır kente 2 bin adet battaniye gönderildi. Gaziante

Merinos A.Ş., Adıyaman'da bulunan Suriyeli mültecilere kış mevsimi dolayısıyla battaniye gönderdi.
Merinos A.Ş. tarafından, Adıyaman'da bulunan çadır kente 2 bin adet battaniye gönderildi. Gaziantep'ten gelen yardım TIR'ı ile beraber Besni Merinos Fabrika Satış Mağazası Müdürü Musa Karakuş Adıyaman'a teslimat için giderek, Suriyelilere battaniyeleri teslim etti. Ayrıca Besni'de ve çevre köylerde bulunan cami, cemevi ve taziye evlerine de yardım amaçlı halı gönderildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Besni Merinos Fabrikası Halka Satış Mağazası Müdürü Musa Karakuş, şu ifadeleri kaydetti:
"Suriye'deki savaş nedeniyle Adıyaman'da çadır kentte bulunan Suriyeliler için Sayın Valimiz 2 bin adet battaniye ihtiyacı var diye belirtince, Merinos Yönetim Kurulu üyesi Ali Erdemoğlu hemen temin edip gönderdi. Bizler de bu battaniyeleri teslim ediyoruz. Gelen battaniyelerin yanı sıra köylerde bulunan cemevlerine, camilere, taziye evlerine halı göndermişler. Onlar da bu TIR'ın içinde, Allah'ın izniyle hepsini ulaşması gereken yerlere teslim edeceğiz."
(RK-SO-Y)

16.01.2013 12:04:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT