1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Merinos Akkm 'türkiye Kanarya Şampiyonası'na Ev Sahipliği Yapacak

Merinos Akkm 'türkiye Kanarya Şampiyonası'na Ev Sahipliği Yapacak

Merinos Akkm türkiye Kanarya Şampiyonasına Ev Sahipliği Yapacak
A+A-

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), Belçika'daki 'Dünya Kanarya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek olan kuşların belirleneceği '17. Kanarya ve Kafes Kuşları Türkiye Şampiyonası'na ev s

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), Belçika'daki 'Dünya Kanarya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek olan kuşların belirleneceği '17. Kanarya ve Kafes Kuşları Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak.
Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu tarafından bu yıl 17'ncisi düzenlenecek olan 'Kanarya ve Kafes Kuşları Türkiye Şampiyonası', 12-13 Ocak tarihlerinde Merinos AKKM Fuar Alanı'nda yapılacak. 12 şehirde yapılan yarışmaların ardından organize edilecek olan Türkiye Şampiyonası'nda 5 bin kuş dereceye girebilmek için mücadele edecek. En güzel kuşların belirleneceği şampiyonanın sonunda tespit edilen 277 kuş, 27 Ocak'ta Belçika'da yapılacak olan 'Dünya Kanarya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek. Kanarya, doğa kuşları, muhabbet kuşları, papağanlar ve diğer kuş türlerinin yer alacağı Türkiye şampiyonası, 12-13 Ocak tarihlerinde halka açık olarak düzenlenecek. Öte yandan şampiyonanın yapılacağı Merinos AKKM Fuar Alanı'nda hazırlıklar sürüyor.
(MŞ)

10.01.2013 11:37:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT