1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Meridien Başhekimliğine Dr. Ayla Kılıçaslan Atandı

Meridien Başhekimliğine Dr. Ayla Kılıçaslan Atandı

Meridien Başhekimliğine Dr. Ayla Kılıçaslan Atandı
A+A-

Yaptığı yatırımlarla sağlık sektörüne yeni bir hizmet ve kalite anlayışı getiren işadamı Şakir Oral, Adana'da hizmete açtığı Meridien Hastanesi'nin Başhekimliği'ne kamu sağlık kurumları ve özel hastan

Yaptığı yatırımlarla sağlık sektörüne yeni bir hizmet ve kalite anlayışı getiren işadamı Şakir Oral, Adana'da hizmete açtığı Meridien Hastanesi'nin Başhekimliği'ne kamu sağlık kurumları ve özel hastane işletmeciliğinde deneyimli hekim Dr. Ayla Kılıçaslan'ı atadı.
Meridien Hastanesi'ndeki Başhekimlik görevinin yanı sıra Medikal Direktörlük görevini de yürütecek olan Dr. Kılıçaslan, ''Sağlıklı yaşamak, cinsiyet, dil, din ve ırk farkı gözetmeksizin tüm insanların ortak hakkıdır. İnsanlar bu haktan doğru ve zamanında teşhis, tedavi ile faydalanmalıdır. Biz Meridien Hastanesi olarak oluşturacağımız her biri kendi alanında en iyileri olan hekimlerimiz, uzman yardımcı sağlık personelimiz, başarı ve sonuç odaklı yönetim kadromuzla öncelikle Adana halkının hizmetinde olacağız'' dedi.
Dr. Kılıçaslan, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyeti merkezde olmak üzere, kurumdaki sağlık çalışanlarının da memnuniyetini en üst seviyede tutacaklarını, tıp alanındaki tüm gelişmeleri yakından takip edeceklerini bildirdi. Dr. Kılıçaslan, son teknolojik gelişmeleri hizmet verdikleri her birimde uygulayacaklarını, sadece Adana'nın değil, çevre illerden ve komşu ülkelerden gelecek olan hastaların tercih ettikleri bir sağlık kuruluşu olacaklarını kaydetti.
Uygulayacakları Hastane İşletmeciliği'nin odağında "sağlıklı birey, sağlıklı toplum" olduğuna dikkati çeken Kılıçaslan, tüm hizmet ve kalite anlayışlarının öncelikle sağlığını kaybeden bireylerin, sağlık hizmetlerinden faydalanma ihtiyacının en üst düzeyde karşılanması için gerekli sağlık kadrosunu, teknolojik altyapı ve donanımı oluşturma sorumluluğunu taşıdıklarını ifade etti.
Dr. Ayla Kılıçaslan, "Meridien Hastanesi çok kısa sürede hasta ve hasta yakınları dışında sağlıklı bireylerin de tercih edeceği koruyucu ve önleyeci hekimlik uygulamalarının gerçekleştirileceği bir sağlık kuruluşu özelliği ile Adana'nın gururu olacaktır" dedi.
BAŞARILI BİR GEÇMİŞ
Dr. Ayla Kılıçaslan, ilk, orta ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. 2001 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Hastane İşletmeciliği eğitiminin ardından, Adana'da kamu ve özel sektör sağlık kurumlarında yönetici konumunda 12 yıldan bu yana görev aldı.
Adana İl Sağlık Müdürlüğü'nde 'Yataklı Tedavi Hizmetleri Şube Müdürlüğü' görevindeki başarılı çalışmaları sonrası sağlık sektöründe özel hastane işletmeciliği alanında yönetici/hekim olarak değer katan Kılıçaslan, hastane yönetimi, hekimlik ve sosyal iletişim yetkinlikleri ile kentteki özel hastane işletmeciliğinde önemli başarılara imza attı.
(AKL-Y)

31.01.2013 09:59:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT