1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mercan Ailesinden Pınarcık Köyüne Cami

Mercan Ailesinden Pınarcık Köyüne Cami

Mercan Ailesinden Pınarcık Köyüne Cami
A+A-

Mardin'in Derik ilçesine bağlı Pınarcık köyüne Mercan ailesi tarafından cami yaptırıldı.Mercan ailesinin bu davranışı herkese örnek olurken, Mercan ailesinin yaptığı caminin açılışını ise Derik ilçe

Mardin'in Derik ilçesine bağlı Pınarcık köyüne Mercan ailesi tarafından cami yaptırıldı.
Mercan ailesinin bu davranışı herkese örnek olurken, Mercan ailesinin yaptığı caminin açılışını ise Derik ilçe müftüsü Yaşar Toker dualar okuyarak yaptı.
Caminin açılış törenine İlçe Müftüsü Yaşar Toker'in yanı sıra Mercan ailesinin yakın dostları, akrabaları, ilçenin ileri gelenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Toker, bir yılda tamamlanan caminin köye hayırlı olması dileğinde bulunarak "Caminin yapılmasına ön ayak olan Mercan ailesini yürekten kutluyorum. Mercan ailesi bir yıl içerisinde büyük bir azimle çalışarak caminin inşaatını bitirerek ibadete açmaya vesile oldu. Allah kendilerinden razı olsun. Mercan ailesinin bu davranışı herkese örnek olmasını temenni ediyorum" dedi.
Mehmet Sıddık Denk tarafından okunan Mevlid-i Şerif'in ardından caminin açılışına katılanlara yemek ikram edildi.
Daha önce köylerinde cami olmadığını belirten Pınarcık köyü sakinleri ise, "Hem yeni bir camiye hem de yeni bir taziye evine kavuştuk. Buna vesile olan Mercan ailesine ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun" dedi.
(AÇ-MET-Y)

10.12.2012 15:00:17 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT