1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Meram'da Bayat Ekmekler Çöpe Gitmeyecek

Meram'da Bayat Ekmekler Çöpe Gitmeyecek

Meramda Bayat Ekmekler Çöpe Gitmeyecek
A+A-

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi, ekmeklerin çöpe atılmasını önlemek amacıyla Konya'da ilk kez "Bayat Ekmek Toplama" projesini uygulamaya koydu. Meram Belediyesi, bayat ekmeklerin çöpe atılma

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi, ekmeklerin çöpe atılmasını önlemek amacıyla Konya'da ilk kez "Bayat Ekmek Toplama" projesini uygulamaya koydu.
Meram Belediyesi, bayat ekmeklerin çöpe atılmasını önlemek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla "Bayat Ekmek Toplama" kampanyası başlattı. Ülke genelinde olduğu gibi Konya'da da ekmek israfının ciddi boyutlara ulaştığını vurgulayan Meram Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Şaban Dişçi, "Bayat ekmeklerin çöpe atılmasını önlemek amacıyla Konya'da ilk defa bir projeyi hayata geçiriyoruz. Siteler, öğrenci yurtları, düğün salonları ve lokantalar gibi ekmek israfının daha yoğun olduğu yerlere bayat ekmek kutuları dağıtıyoruz. Buralardaki bayat ekmekler günlük olarak toplanacak ve hayvan barınağına götürülecek. Böylece ekmeklerin çöpe atılması önlenmiş olacak" dedi.
(İP-Y)

21.01.2013 13:29:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT