1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Menemen Yağmura Teslim Olmayacak

Menemen Yağmura Teslim Olmayacak

Menemen Yağmura Teslim Olmayacak
A+A-

Menemen ilçesi sınırları içindeki Mermerli, Ahihıdır, Camikebir ve Seydinasrullah mahallelerinin yağmur suyu sorunun ortadan kalkması için harekete geçildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menemen'de

Menemen ilçesi sınırları içindeki Mermerli, Ahihıdır, Camikebir ve Seydinasrullah mahallelerinin yağmur suyu sorunun ortadan kalkması için harekete geçildi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menemen'de şiddetli yağışlar nedeniyle yaşanan sorunları yaklaşık 3 milyon TL değerindeki yatırımla çözüme kavuşturacak. İZSU, Mermerli Deresi'ndeki ıslah çalışmalarıyla birlikte ilçede 6 kilometrenin üzerinde yağmur suyu hattı döşemeye başladı.
Bölgede yaklaşık 3 milyon liralık yatırım gerçekleştirmek üzere yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Mermerli Deresi'nin yatak temizliği ve yağmur sularını dere yatağına aktaracak kanal çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Proje kapsamında Mermerli Deresi'nin 1,5 kilometre uzunluğundaki bölümüne taş duvar örülüyor, 571 metrelik bölümünde ise yatak temizliği ve düzenleme yapılıyor. Ayrıca yağmur sularının dere yatağına aktarılması için de 3 kutu menfez inşa ediliyor ve 6 kilometreden fazla hat döşeniyor.
İlçede İZSU'nun yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun bu turuna Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, İZSU Genel Müdürü Ahmet Alparslan ve İZSU yöneticileri de eşlik etti.
Dere ıslahı ve yağmur suyu kanallarının yapılmasıyla birlikte Menemen'de yaşanan sorunları gidermeyi hedeflediklerini dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu, "Buraya gelmişken başka sorunları da tespit ediyoruz. Dere ıslahının tamamlanmasından sonra yol ve benzeri şikayetlerin giderilmesi için de çalışmaya başlayacağız" diye konuştu.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Asarlık'ta da incelemelerde bulunarak, ıslahı yapılan Asarlık Deresi ve civarını gezdi. Başkan Kocaoğlu bu bölgede büyük bir ağaçlandırma çalışması yapılacağını açıkladı.
(HD)

01.02.2013 09:56:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT