1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Menderes Anadolu Lisesi Sporda Da İsmini Duyuruyor

Menderes Anadolu Lisesi Sporda Da İsmini Duyuruyor

Menderes Anadolu Lisesi Sporda Da İsmini Duyuruyor
A+A-

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi sportif faaliyetlerle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Aydın il genelinde yapılan Liselerarası Güreş Müsabakasında Nazilli Menderes Anadolu

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi sportif faaliyetlerle de adından söz ettirmeye devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde Aydın il genelinde yapılan Liselerarası Güreş Müsabakasında Nazilli Menderes Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Mustafa Polat, serbest güreş 55 kiloda il birincisi olarak hem okulunun hem de ilçenin adını Aydın'da duyurdu. Grekoromen güreş 55 kiloda da il ikincisi olan Mustafa Polat, önümüzdeki günlerde Manisa'da yapılacak Türkiye şampiyonasında Aydın ilini temsil edecek. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yıllarında da sportif faaliyetlerle adından söz ettiren Menderes Anadolu Lisesi, Badminton, voleybol, puanlı atletizm, güreş, karate, tekvando ve masa tenisi alanlarında da çalışmalarına devam ediyor.
Beden eğitimi öğretmenlerinin özverili çalışmaları sonunda bu başarıları elde ettiklerini ifade eden Okul Müdürü Mehmet Atay; "Spor, bireyin kendini kontrol etmesini sağlar ve disiplin işidir. Sportif faaliyetler, öğrencileri olumsuz davranışlardan uzaklaştırır, öğrencileri sosyalleştirir ve öğrenciler grup olarak çalışmanın önemini kavrarlar. Beden eğitimi öğretmenlerime, öğrencilerime, öğrencilerimi sportif faaliyetlere teşvik eden ailelerine çok teşekkür ediyorum" dedi.
(ÜÖ-SK-İK)

12.02.2013 12:42:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT