1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Memur-sen'nden '10 Milyon İmza' Kampanyası

Memur-sen'nden '10 Milyon İmza' Kampanyası

Memur-sennden 10 Milyon İmza Kampanyası
A+A-

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) kamuda kılık kıyafet serbestliği için 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası' başlattı. İlkadım İlçesi Gazi Caddesi Mecidiye kısmında kampanyanın il

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) kamuda kılık kıyafet serbestliği için 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası' başlattı.
İlkadım İlçesi Gazi Caddesi Mecidiye kısmında kampanyanın ilk standının açılışında konuşan Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, tüm vatandaşları başlattıkları imza kampanyasına katılmaya çağırdı. Başkan Güneysu yaptığı açıklamada, "Okullardaki kılık ve kıyafet özgürlüğü takdir ettiğimiz ve desteklediğimiz bir uygulamadır. Anayasa'da ve herhangi bir kanunda olmayan 1982 model darbe dönemi kalıntısı kılık-kıyafet yönetmeliğinin değiştirilmesini istiyoruz. Özellikle inancı gereği başörtüsü takan kamu çalışanına zorla başları açtırılan kadınlarımıza, devlet tarafından psikolojik şiddet uygulanmaktadır. Yapılan cinsiyet ayıbıdır. Türkiye bu ayıptan en kısa zamanda kurtulmalıdır. Başlattığımız bu kampanyaya konfederasyonumuza bağlı 11 sendika, şube başkanları, il ve ilçe temsilciliklerimiz stantlar açarak yürütecektir. Topladığımız imzalar genel merkezimiz ve yöneticilerimiz tarafından Başbakanlığa teslim edilecektir. Tüm halkımızı bize destek vermeye davet ediyorum" dedi.
Memur-Sen Samsun İl Temsilciliği'nin başlattığı kampanyaya birçok vatandaş imza atarak destek verdi.
(HAK-SLH-Y)

19.01.2013 12:17:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT