1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Memur-sen'in İmza Kampanyasına Destek

Memur-sen'in İmza Kampanyasına Destek

Memur-senin İmza Kampanyasına Destek
A+A-

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından kamuda kılık kıyafet serbestliği için başlatılan '10 milyon imza kampanyasına destek çığ gibi büyüyor. Kamu çalışanlarına yönelik uygulanan tek tip kıyafet yönet

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından kamuda kılık kıyafet serbestliği için başlatılan '10 milyon imza kampanyasına destek çığ gibi büyüyor.
Kamu çalışanlarına yönelik uygulanan tek tip kıyafet yönetmeliğine karşı çıkan Memur-Sen Bursa Temsilciliği'nin geçtiğimiz günlerde başlattığı imza kampanyasına destek olmaya davet eden Gül FM yetkilileri, Orhangazi Parkı'nda Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği'nden üyelerle birlikte stant açtı. Kamu çalışanlarına yönelik uygulanan tek tip kıyafet yönetmeliğine karşı çıkan Gül FM Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Kürne, 21. yüzyılda hala insanların kılık kıyafet seçimlerine yönelik bu dayatmanın akıl almaz bir uygulama olduğunu belirterek, "Topuktu, sakaldı, etekti, tırnaktı derken çalışanların kafasını meşgul etmek anlamsız. Bu milletin ilgilenmesi gereken daha mühim konular var. 21. Asırda hala bunları konuşuyor olmamız çok acı. İlerleme ve özgürlükten bahsederken şekilciliğe takılıp kalmak gelecek adına karamsarlığa sürüklüyor. Başta kamuda çalışanlar olmak üzere, çalışan-çalışmayan herkesin bu konuya hassas olacağı düşüncesindeyiz" dedi.
İmza kampanyasına destek olan kuruluşlara ve Bursa halkına teşekkür eden Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, "Kampanyamıza gönül veren herkese teşekkür ediyoruz. Bugün aslında burada, darbe döneminden kalma bir utancın giderilmesi için mücadele ediyoruz. Bu mücadelede çoğunluğun gücüne ihtiyacımız var. Demokrasi ve hürriyetler için çalıştığımız şu günlerde özgürlüğe indirilen en büyük darbelerden biri olan kılık kıyafet yönetmeliğinin kaldırılması için önce sizlerin imzasına ihtiyacımız var" diye konuştu.
Gül FM'in yanı sıra Büyük Birlik Partisi Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, Büyük Birlik Partisi Yıldırım İlçe Başkanı Fevzi Arda ve Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bursa İl Başkanı Hasan F. Altun, edebiyatçı yazar Metin Önal Mengüşoğlu ile bazı siyasi partilerin temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği imza kampanyası hızla hedeflenen imza sayısına ulaşıyor.
(MŞ)

26.01.2013 10:58:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT