1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Memur Sen'in "başörtüsü Serbestliği" Kampanyasına Destek

Memur Sen'in "başörtüsü Serbestliği" Kampanyasına Destek

Memur Senin başörtüsü Serbestliği Kampanyasına Destek
A+A-

Memur Sen'in kamuda çalışan kadınların başörtüsü takabilmesi amacıyla başlattığı imza kampanyasına Bem Bir Sen de destek verdi. Konuyla ilgili Malatya Belediyesi binasının zemin katta stant açıldı

Memur Sen'in kamuda çalışan kadınların başörtüsü takabilmesi amacıyla başlattığı imza kampanyasına Bem Bir Sen de destek verdi.
Konuyla ilgili Malatya Belediyesi binasının zemin katta stant açıldı ve imza toplanması başlandı. Memur Sen Malatya Temsilcisi Kerem Yıldırım, yaptığı açıklamada, "1980 darbe anayasası ile kılık kıyafet kısıtlaması getirildi. Kamuda çalışan başörtülü hanımlarla ilgili sorun var. Bu, 21. yüzyılda özgürlüklerin konuşulduğu bir ülkede ayıptır" diedi. Yıldırım, Memur Sen Malatya Temsilciliği olarak başlatılan 10 milyon imza kampanyasına desteğin günden güne arttığını vurguladı.
Kampanyaya destek veren Bem Bir Sen Malatya Şube Başkanı Hanifi Acar ise, "Bem Bir Sen olarak kampanyaya belediyede stant açıp destek verdik. 8 Şubat'a kadar imza kampanyamız devam edecek. 54 iş yerimizde bütün üyelerimize ulaşıp, vatandaşların da imzasını alıp, Malatya'da da 100 bin imzaya ulaşıp, ilgili ve yetkililere ulaştıracağız" diye konuştu.
(NA-OK-Y)

15.01.2013 16:51:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT