1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Memur-sen'den 'özgürlük İçin 10 Milyon İmza' Kampanyası

Memur-sen'den 'özgürlük İçin 10 Milyon İmza' Kampanyası

Memur-senden özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası
A+A-

Memur-Sen, kamuda kılık kıyafet özgürlüğünün sağlanması için Gaziantep'te de 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası' başlattı. Memur-Sen'in kamuda kılık kıyafet serbestliği için düzenlediği 'Özgü

Memur-Sen, kamuda kılık kıyafet özgürlüğünün sağlanması için Gaziantep'te de 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası' başlattı.
Memur-Sen'in kamuda kılık kıyafet serbestliği için düzenlediği 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası', Balıklı Meydanı'nda açılan stantla başladı. İmza standının açılışına; Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mithat Sevin, sendika üyeleri ve sivil toplum örgütleri de destek verdi. Açılışta bir konuşma yapan Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mithat Sevin, 30 Kasım 2012'de meclis önünde kamuda kılık kıyafet özgürlüğü serbestliği için start verdiklerini söyledi. Sevin, 10 Aralık 2012 Dünya İnsan Hakları Günü'nde de bunun gerekçelerini millet ile paylaştıklarını hatırlattı.
'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası' kapsamında 23 merkezde stant açtıklarını açıklayan Sevin, şunları kaydetti:
"Başörtüsü yasağının kalkması talebimizi içeren ve 30 günde toplayacağımız imzaları, hayata geçirilmek üzere Başbakanlığa sunduktan sonra, konuya ilgi ve destekleri için başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere TBMM ve siyasi partilere de bilgi vereceğiz. Bunun yanı sıra, toplumsal duyarlılığı olan sivil toplum örgütleriyle kurum kuruluşları, imza kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz. İmza kampanyamız konfederasyonumuza bağlı 11 sendika, şube başkanlıkları, il, ilçe ve iş yeri temsilcilikleri tarafından stantlar açılarak yürütülecektir. Bütün vatandaşlarımızı imza kampanyasına davet ediyoruz."
Yapılan basın açıklamasının ardından vatandaşlar, imza kampanyasına destek olmak için birer imza attı.
(MDC-SO-Y)

16.01.2013 14:14:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT