1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Memur-sen'den 'kıyafet' Serbestliği İçin İmza Kampanyası

Memur-sen'den 'kıyafet' Serbestliği İçin İmza Kampanyası

Memur-senden kıyafet Serbestliği İçin İmza Kampanyası
A+A-

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Batman Şubesi, 'Kamuda Kılık-Kıyafet Özgürlüğü için 10 Milyon İmza Kampanyası' başlattı. Memur-Sen'e bağlı üyeler, Merkez Gülistan Caddesi İnsan Hakları A

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Batman Şubesi, 'Kamuda Kılık-Kıyafet Özgürlüğü için 10 Milyon İmza Kampanyası' başlattı.
Memur-Sen'e bağlı üyeler, Merkez Gülistan Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde bir araya geldi. Grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Bir-Sen Batman Şube Başkanı Şafi Özperk, Memur-Sen olarak, kuruldukları günden beri temel hak ve özgürlükleri savunup haksızlığa uğrayanların yanında olduklarını söyledi. Özellikle kamuda başörtüsü yasağının halen devam ediyor olmasının, demokratikleşme yönünde çaba veren Türkiye için artık katlanılmaz bir ayıp olduğunu belirten Özperk, insan hak ve özgürlükleri, inanç özgürlüğü, kişinin kendini ifade özgürlüğü gibi pek çok temel hak ve hürriyetlere aykırı olan bu yasağın kaldırılması için sendika olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti. İmza kampanyasının, konfederasyona bağlı 11 sendika, şube başkanlıkları, il, ilçe ve işyeri temsilcilikleri tarafından stantlar açılarak yürütüldüğünü belirten Özperk, "Memur-Sen ailesi olarak, çalışmalarımıza, milletimizi dahil edecek yeni bir adım atarak 'Özgürlük için 10 Milyon İmza' kampanyası başlatmış bulunuyoruz. Düzenlediğimiz kampanya sonucunda toplanacak imzalar merkezimize ulaştırılacak ve sendika genel merkez yöneticilerimiz ve genel başkanlarımızca Başbakanlığa sunulacaktır. Başörtüsü yasağının kalkması talebimizi de içeren ve 30 günde toplayacağımız imzaları hayata geçirilmek üzere Başbakanlık'a sunduktan sonra konuya ilgi ve destekleri için başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere TBMM ve siyasi partilere de bilgi vereceğiz. Bunun yanı sıra, toplumsal duyarlılığı olan sivil toplum örgütleriyle, kurum ve kuruluşları imza kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz. 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyamıza internet ortamında katılmak ve destek vermek isteyenler için www.ozgurlukicin10milyonimza.com adıyla bir site açmış bulunmaktayız" dedi.
(MŞY-YRT-AŞ-Y)

14.01.2013 14:36:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT