1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Memur-sen'den Kılık Kıyafet Özgürlüğü İçin 10 Milyon İmza

Memur-sen'den Kılık Kıyafet Özgürlüğü İçin 10 Milyon İmza

Memur-senden Kılık Kıyafet Özgürlüğü İçin 10 Milyon İmza
A+A-

Memur-Sen, "Kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza" kampanyası başlatacak. Memur Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, kaynaşma toplantısı düz

Memur-Sen, "Kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza" kampanyası başlatacak.
Memur Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, kaynaşma toplantısı düzenledi. Manisa Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Memur Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim Sen Manisa Şubesi Başkanı Sofuoğlu, Kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza toplama kararı aldıklarını söyledi. Sofuoğlu, konuşmasında, saç, sakal, bıyık, favori ve tırnak uzunluğu ile ilgilenen, kadınlara başı açık olmayı dayatan, kazağın yakasıyla, pantolonun kumaşıyla, ayakkabının topuk boyuyla ilgilenen 1982 model darbe dönemi kalıntısı kılık-kıyafet yönetmeliğinin değişmesini istedi.
Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışanların Kılık ve Kıyafet Yönetmeliği marifetiyle ihdas edilen yasak ve sınırlamaların daha fazla gecikmeden tedavülden kaldırılması gerektiğini anlatan Sofuoğlu, şöyle konuştu: "Memur-Sen camiası olarak, geçmişten bu güne her fırsatta dile getirdiğimiz sayısız eylem yaptığımız çalışma hayatında başörtüsü yasağının kalkması talebimizi de içeren ve 30 günde toplayacağımız irade beyanı niteliğindeki imzaları hayata geçirilmek üzere Başbakanlık'a sunulmak üzere bu günden itibaren kampanyamızı başlatıyoruz. İmzaların Başbakanlığa verilmesinden sonra başta konuya ilgi ve destekleri için Cumhurbaşkanlığı olmak üzere TBMM ve siyasi partilere bilgi verilecektir. Bunun yanı sıra, kampanyamıza toplumsal duyarlılığı olan sivil toplum örgütleriyle, kurum ve kuruluşları imza kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz, ülke genelinde tüm kamu çalışanlarını kapsayacak imza kampanyamız, konfederasyonumuza bağlı 11 sendika, şube başkanlıkları, il, ilçe ve işyeri temsilcilikleri tarafından stant açılarak yürütülecek. İmza kampanyamız konuyla ilgili yapılacak sempozyum panel, konferans, afiş ve benzeri çalışmalarla gündemde tutulacaktır."
(AY-HO-Y)

09.01.2013 17:05:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT