1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Memur Sen'den Kamuda Kılık Kıyafete Özgürlük Eylemi

Memur Sen'den Kamuda Kılık Kıyafete Özgürlük Eylemi

Memur Senden Kamuda Kılık Kıyafete Özgürlük Eylemi
A+A-

Memur Sen Denizli İl Temsilciliği, kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için imza kampanyası başladı. Memur Sen tüm Türkiye'de olduğu gibi Denizli'de de kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için imza kampanyas

Memur Sen Denizli İl Temsilciliği, kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için imza kampanyası başladı.
Memur Sen tüm Türkiye'de olduğu gibi Denizli'de de kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için imza kampanyası başlattı. Candoğan Parkı önüne stant kuran Memur Sen üyeleri ilk imzaları da kendileri attı. Memur Sen Denizli İl Temsilciliği adına konuşan il temsilcisi Osman Tavşan, her zaman temel hak ve özgürlüklerin yanında olduklarını söyledi.
Kılık kıyafet özgürlüğünün kısıtlanmasının 1982 anayasasıyla gerçekleştiğini belirten Tavşan, "Bizler saç, sakal, bıyık, ve tırnak uzunluğu ile ilgilenen kadınlara başı açık olmayı dayatan, ayakkabının topuğuyla ilgilenen darbe döneminin kalıntısı olan kılık kıyafet yönetmeliğinin ivedilikle değiştirilmesini istiyoruz. Bunun için de 10 milyon imza toplamaya başladık. Memur Sen olarak imza kampanyasının işleyiş sürecini dikkatle sürdüreceğiz. Çalışma hayatında başörtüsü yasağının kalkması talebimizi de içine alan imzaları tüm ilgili birimlere göndereceğiz. Artık kılık kıyafet yasağı sebebiyle birçok bedelin ödendiği bir dönemi geride bırakmak ve yeni ufuklara yelken açmak istiyoruz" dedi.
(EV-SK-Y)

11.01.2013 12:13:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT