1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Memur-sen'den '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' Mesajı

Memur-sen'den '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' Mesajı

Memur-senden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
A+A-

Memur-Sen Bursa İl Temcilsicisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Şeker, mesajında, "Yapılan legal ya da illegal

Memur-Sen Bursa İl Temcilsicisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Şeker, mesajında, "Yapılan legal ya da illegal işleri tarafsızca kamuoyuna iletmeyi misyon edinen tüm basın çalışanları, biliyoruz ki bu onurlu görevi gerçekleştirmek için zorlu şartlar altında gece gündüz demeden çalışıyor. Bir sivil toplum kuruluşu olarak bizler de basın çalışanlarının haklarının güvenceye alınması ve görevlerini daha rahat bir ortamda gerçekleştirmeleri adına gerekli mücadeleyi veriyoruz. Basın çalışanlarının iş güvencesi olması için gereken yapılmalı, gazetecilerin geleceği ve yazıp çizdikleri medya patronlarının iki dudağı arasında olmamalı. Yeri geldiğinde halkın şikâyet ve temennilerini yetkililere ileterek köprü görevi gören basın çalışanları bu anlamda kutsal bir görev ifa ediyor. Ülkemizin var olan meselelerine karşı daha çözümcü, daha adaletli ve daha sorgulanabilir bir sisteme yaklaşabilmesi ancak ve ancak basın organlarımızın verdiği kaliteli hizmet anlayışıyla sağlanabilir. Bu hizmet anlayışıyla gece gündüz demeden çalışan tüm gazeteci arkadaşlarımızın bu özel gününü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum" dedi.
(MŞ)

09.01.2013 13:24:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT