1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Memur-sen'den "10 Milyon İmza" Kampanyası

Memur-sen'den "10 Milyon İmza" Kampanyası

Memur-senden 10 Milyon İmza Kampanyası
A+A-

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Uşak İl Temsilciliği üyeleri, memurların Kıyafet Serbestliği Yönetmeliği'nin dışında bırakılmasını protesto ederek kampanyası başlattı. Memur-Sen Uşak

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Uşak İl Temsilciliği üyeleri, memurların Kıyafet Serbestliği Yönetmeliği'nin dışında bırakılmasını protesto ederek kampanyası başlattı.
Memur-Sen Uşak İl Temsilcisi Emin Acar, 81 ilde 'Özgürlük için 10 Milyon İmza' kampanyası başlattıklarını söyledi. Toplayacakları imzaları önce genel merkeze yollayacaklarını ifade eden Emin Acar, imzaları Başbakanlığa sunacaklarını söyledi. İmza kampanyasının başörtüsü yasağının kalkması talebini de içerdiğini anlatan Emin Acar, "Toplumsal duyarlılığı olan sivil toplum örgütlerini, kamu kurum ve kuruluşlarını imza kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz" dedi.
Memur-Sen Uşak İl Temsilcisi Emin Acar kampanyayla ilgili şunları söyledi; "30 günde toplayacağımız imzaları hayata geçirilmek üzere Başbakanlık'a sunduktan sonra konuya ilgi ve destekleri için başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere TBMM ve siyasi partilere de bilgi vereceğiz. Bunun yanı sıra, toplumsal duyarlılığı olan sivil toplum örgütleriyle, kurum ve kuruluşları imza kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz. İmza kampanyamız, konfederasyonumuza bağlı 11 sendika, şube başkanlıkları, il, ilçe ve işyeri temsilcilikleri tarafından stantlar açılarak yürütülecektir. İmza kampanyamız konuyla ilgili yapılacak sempozyum, panel, konferans, afiş ve benzeri çalışmalarla gündemde tutulacaktır. Şubelerimizde toplanacak imzalar daha sonra konfederasyonumuza aktarılacak ve tüm genel başkan ve genel merkez yöneticilerimizin katılımıyla Başbakanlığa teslim edilecektir"
(KY-İK)

14.01.2013 15:50:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT