1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Memur-sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım: "başörtüsü Yasağı Kaldırılmalıdır"

Memur-sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım: "başörtüsü Yasağı Kaldırılmalıdır"

Memur-sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım: başörtüsü Yasağı Kaldırılmalıdır
A+A-

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, "Başörtü yasağı bir insan ve inanç hakkı ihlalidir. Malumunuz olduğu üzere 10 Aralık İnsan Hakları Günü,

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, "Başörtü yasağı bir insan ve inanç hakkı ihlalidir. Malumunuz olduğu üzere 10 Aralık İnsan Hakları Günü, Memur-Sen Genel Merkezimizin almış olduğu karar gereğince; 'kamuda başörtüsü yasağına hayır' demek için, 10 Aralık 2012 Pazartesi günü bütün illerde meydanlarda olacağız" dedi.
"Memur-Sen Malatya Temsilciliği olarak da aynı gün saat 12.15'te Yeni Camii (Soykan) Meydanı'nda kitlesel basın açıklaması yapacağız. Memur-Sen'e bağlı şubelerimizin ve sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla gerçekleştireceğimiz eyleme, 'kamuda başörtüsü yasağına hayır' diyen herkesi bekliyoruz" ifadelerini kullanan Kerem Yıldırım, açıklamasını şöyle tamamladı:
"Ülkemizin acı bir gerçeği olan başörtüsü yasağının biran önce ortadan kaldırılması için sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Memur-Sen camiası olarak amacımız, sesimizle birlikte sözümüzü de yükseltmektir. Özellikle Malatyamızda bazı kamu kurumlarında başörtüsü yasağı devam etmektedir. Okullarda başörtüsü ile derse girmek isteyen öğrencilerimiz işgüzar idareciler tarafından zor kullanılarak sınıflarından atılmaktadırlar. Bu durum, çocuklarımızın, anayasal güvence altına alınan zorunlu eğitimden mahrum bırakılması demektir. Bu olumsuzluğa sebep olan idareciler anayasal suç işlemektedirler. Yasal düzenlemeler yapılarak, kamuda çalışanlara ve öğrencilere uygulanan başörtüsü yasağı, biran önce ortadan kaldırılmalıdır."
(NA-SO-Y)

08.12.2012 11:40:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT