1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Memur-Sen Genel Başkanı Van’a Geliyor!

Memur-Sen Genel Başkanı Van’a Geliyor!

Memur-Sen Genel Başkanı Van’a Geliyor!
A+A-

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, bir dizi ziyarette bulunmak ve Beşyol Meydanı’nda devam eden demokrasi nöbetine katılmak üzere yarın Van’a geliyor.

Açıklamalarda bulunan Memur-Sen Van Şube Başkanı Osman Ayşin, “Memur- Sen Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın yarın ilimize teşrif edecekler. Saat 17.30’da Ferit Melen Havalimanı’nda kendisini karşılayacağız inşallah. Yönetimimizle birlikte kendisini sendikamızda konuk ettikten sonra Beşyol Meydanı’nda 15 Temmuz’dan bu yana devam eden demokrasi nöbetine katılacak. Genel başkanımızın burada bir konuşma yapmasını bekliyoruz. Türkiye’de 15 Temmuz’da yaşanan kalkışma ile ilgili Memur-Sen olarak nasıl bir tavır takındığımızı alandaki vatandaşlarımızla paylaşacaklar. Biliyorsunuz bizler 15 Temmuz’u bir kalkışmadan ziyade genel başkanımızın da tabiriyle ülkeyi işgal çabası olarak adlandırıyoruz. Allah korusun bunlar başarsaydı bu ülkenin silahlarıyla bu ülkeyi işgal edeceklerdi. Ama çok şükür rabbim buna fırsat vermedi” dedi.

Gelinen aşamayı önemsediklerini ifade eden Ayşin, “Çok şükür ki başımızda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var. Sanırım genel başkanımız da yarın 15 Temmuz’da yaşanları detaylı olarak gündeme getirecektir. Biz Memur- Sen ailesi olarak genel başkanımızı dört gözle bekliyorduk. Van halkı olarak da kendisini bekliyorduk. Ben ilimize gelecek olan başkanımıza şimdiden teşekkür ediyor. Genel başkanımızın gelişinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. (İHA)

A+A-

HABERE YORUM KAT