1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Melikgazi Belediyesi Osmanlıca Kursuna Kayıtlar Başladı Kayseri

Melikgazi Belediyesi Osmanlıca Kursuna Kayıtlar Başladı Kayseri

Melikgazi Belediyesi Osmanlıca Kursuna Kayıtlar Başladı  Kayseri
A+A-

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak 24 ayrı branşta mesleki edindirme ve eğitime yardım kursu açtıklarını ancak en büyük ilgiyi Osmanlıca Kursları'nın gördüğünü s

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak 24 ayrı branşta mesleki edindirme ve eğitime yardım kursu açtıklarını ancak en büyük ilgiyi Osmanlıca Kursları'nın gördüğünü söyledi.
Osmanlıca Kursunun merkezi haline gelen Melikgazi Belediyesinde eğitimci Yusuf Şükrü Şafak tarafından verilen derslere her yıl, yaşlı genç, her meslek grubundan Osmanlıca'yı okuyup, yazmak isteyen yüzlerce kişi müracaat ediyor.
Bu dönemki kurslara çok yoğun bir talep olduğunu özellikle üniversite öğrencilerinin Osmanlıcaya olan ilgisinin her geçen gün arttığını belirten Kurs Öğretmeni Yusuf Şükrü Şafak, Osmanlıcayı öğrenmek isteyenlere bu imkânı sağlayan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a çok teşekkür ettiklerini kaydetti.
Kayıtların 15 Ocak 2013 günü başladığını, 15 Şubat 2013 günü sona ereceğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç " Her yıl büyük ilgi görmekte olan Osmanlıca öğrenmek isteyenler için Belediyemiz adeta merkez oldu. Elinde dedesinden, ninesinden kitap, evrak ve belge olanlar artık bunları okuyup değerlendirmek istiyor. Bir bakıma nesil geçmişini merak ediyor. Geçmişini tanımak istiyor. Özellikle akademik çalışmalar derslerimize ilgi gösteriyor" dedi.
Kursa bu dönem katılan kursiyerler ise Melikgazi Belediyesinin eğitimin her alanında örnek çalışmalar yaptığını, özellikle katıldıkları Osmanlıca kursu sayesinde artık merak ettikleri Osmanlıca yazılarını okuyup, Türkçeye çevirdikleri ve yazabildikleri için mutlu olduklarını ifade ettiler.
(AÖ-Y)

25.01.2013 14:52:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT