1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mehter Takımından Mavi Kapak Kampanyasına Destek

Mehter Takımından Mavi Kapak Kampanyasına Destek

Mehter Takımından Mavi Kapak Kampanyasına Destek
A+A-

İhtiyaç sahibi engellilere akülü tekerlekli sandalye temin etmek maksadıyla Bursa Kent Konseyi (BURKENKON) Engelliler Meclisi tarafından yürütülen 'Altın Kapaklar Sandalyeye' projesine Bursa Mehter Ta

İhtiyaç sahibi engellilere akülü tekerlekli sandalye temin etmek maksadıyla Bursa Kent Konseyi (BURKENKON) Engelliler Meclisi tarafından yürütülen 'Altın Kapaklar Sandalyeye' projesine Bursa Mehter Takımı'ndan destek geldi.
Plastik kapakların geri dönüşümüyle alınacak akülü arabaları ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaştırmak maksadıyla BURKENKON tarafından yürütülen projeye Bursa Mehter Takımı'ndan önemli destek geldi. Mehter Takımı Başkanı Mesut Özkeser, toplanan kapakları Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Keskin ve Yerel Gündem Şube Müdürü Neslişah Kuşku'ya teslim etti.
Keskin, "Engelli meclisimizin yürüttüğü projesi kapsamında plastik pet şişe kapaklarını topluyoruz. Kuralına uygun ve resmi bir şekilde yapılan kampanyayla kapaklar engelli aracına dönüştürülüyor. Gayemiz insanların gönüllü olarak katkı sağlaması ve yardımlaşma duygusunun gelişmesidir. Bugüne kadar elde edilen gelirle 40 adet akülü araç dağıtıldı. 100 akülü aracı hedefliyoruz. Tüm Bursalıları destek olmaya davet ediyorum" dedi.
Mehter Takımı Başkanı Mesut Özkeser ise program için katıldıkları Çin, Hollanda, İtalya gibi birçok ülkeden de kapak topladıklarını söyledi. Engelli vatandaşların hayata tutunmalarını çok önemsediklerini belirten Özkeser, mavi kapak toplamaya devam edeceklerini vurguladı.
(MŞ)

18.01.2013 12:05:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT