1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mehmetçikten Hasta Kurtarma Operasyonu

Mehmetçikten Hasta Kurtarma Operasyonu

Mehmetçikten Hasta Kurtarma Operasyonu
A+A-

Siirt'te yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından dolayı yolu ulaşıma kapalı olan köylerdeki hastaların imdadına Mehmetçik yetişti. Pervari ilçesi Düğüncüler köyünde görevli olan acil kanamalı

Siirt'te yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından dolayı yolu ulaşıma kapalı olan köylerdeki hastaların imdadına Mehmetçik yetişti.
Pervari ilçesi Düğüncüler köyünde görevli olan acil kanamalı Hüsnüye Kömürcü Çolak isimli bayan öğretmen gece saat 23.15 sıralarında meteorolojik koşular ve iniş bölgesinin gece uçuşunu sınırlamasına rağmen, 3'ncü Komando Tugay Komutanlığı'na ait askeri helikopterle kurtarılarak hastaneye yetiştirildi. Siirt Valisi Ahmet Aydın, Düğüncüler köyünde çalışan, acil kanaması olan Hüsnüye Kömürcü Çolak adlı bayan öğretmenin olumsuz hava koşulları ve iniş bölgesinin gece uçuşunu müsait olmamasına rağmen hastanın durumu göz önünde bulundurularak helikopterle tahliye edilmesine karar verildiğini söyledi.

"DEVLET HER KOŞULDA VATANDAŞIN YANINDA"
Devletin her zaman, her koşulda vatandaşın yanında olduğunu belirten Vali Aydın, tüm olumsuzluklara rağmen Mehmetçiğin nefes kesen bir operasyonla hastayı köyden alarak hastaneye ulaştırdığını söyledi. Vali Aydın, "Köy ile telefon irtibatının olmaması, iletişimin üç ayrı aracı kullanarak telsizle yapılması, köyde askeri birlik olmaması ve köyde kar kalınlığının 2 metre civarında olmasına rağmen, 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı tarafından tahsis edilen bir askeri helikopter sağlık personeli nezaretinde, hastamızı Siirt Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne sevk ederek tedavi altına almıştır" dedi.
Vali Aydın, tedavi altına alınan bayan öğretmenin sağlık durumunun iyi olduğunu ifade ederek, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin her zaman ve her koşulda halkın yanında yer aldığını sözlerine ekledi.
(RÇ-AKK-Y)

13.01.2013 16:04:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT