1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mehmetçik'ten Hasta Kurtarma Operasyonu

Mehmetçik'ten Hasta Kurtarma Operasyonu

Mehmetçikten Hasta Kurtarma Operasyonu
A+A-

Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Gümüşören ve Doğan köylerinde doğum sancısı çeken iki kadın hasta, 3. Komando Tugay Komutanlığı'na ait askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı. Edinilen bilgilere gö

Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Gümüşören ve Doğan köylerinde doğum sancısı çeken iki kadın hasta, 3. Komando Tugay Komutanlığı'na ait askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı.
Edinilen bilgilere göre, Pervari ilçesine bağlı Gümüşören köyünde 1 aylık hamile olan Hamide Turan ile Doğan köyünde ikamet eden 9 aylık hamile Zeynep Bulut için şiddetli doğum sancısı nedeniyle ambulans istendi. Yoğun kar yağışı nedeniyle köy yollarının kapalı olması nedeniyle ambulans gidemeyince devreye Doğan ve Beğendik Jandarma Komutanlığı girdi. Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'na ait Skorsky tipi helikopter, beraberindeki uzman hekimle birlikte Gümüşören ve Doğan köyündeki hastaları alıp, Siirt il merkezine getirdi. Her iki hasta da Siirt Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Hamide Turan bir erkek çocuk dünyaya getirirken, her iki hastanın da sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
(RÇ-YRT-CC-Y)

11.01.2013 17:39:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT