1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mehmetçik Siirt'te Hasta Kurtarmaya Devam Ediyor

Mehmetçik Siirt'te Hasta Kurtarmaya Devam Ediyor

Mehmetçik Siirtte Hasta Kurtarmaya Devam Ediyor
A+A-

Mehmetçik köy yollarının kardan dolayı ulaşıma imkan vermemesi nedeniyle hasta vatandaşları helikopterle kurtarmaya devam ediyor. Pervari ilçesi Çavuşlu köyünde biri doğum hastası iki kişi askeri h

Mehmetçik köy yollarının kardan dolayı ulaşıma imkan vermemesi nedeniyle hasta vatandaşları helikopterle kurtarmaya devam ediyor.
Pervari ilçesi Çavuşlu köyünde biri doğum hastası iki kişi askeri helikopterle hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Siirt Valiliği'nden yapılan açıklamada Çavuşlu köyünde doğum sancıları çeken İsmihan Tecim ile bir iç hastalığı olan Abdülhadi Kürdüm adlı vatandaşlar jandarma karakolunun haber vermesinin ardından 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı tarafından tahsis edilen bir askeri helikopterle il merkezine getirildi. Açıklamada, "Doğum hastası İsmihan Tecimen Siirt Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne, Abdülhadi Kürdüm ise Siirt Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Mehmetçiğimiz normal görevini yaparak vatandaşımızın can ve mal güvenliğini, sınırlarımızın güvenliğini sağlarken, deprem, sel, ağır kış şartları dahil doğal afetlerde de vatandaşımızın yanında yer almaya devam ediyor. Kış şartların ağır geçtiği ilimizde bu güne kadar 7'si askeri helikopterle olmak üzere bir çok vatandaşımızın il ve ilçe merkezlerine getirilerek tedavi edilmelerine yardımcı oldu" denildi.
(RÇ-AKK-Y)

16.01.2013 17:51:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT