1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mehmetçik Artık Uçakla Seyahat Ediyor

Mehmetçik Artık Uçakla Seyahat Ediyor

Mehmetçik Artık Uçakla Seyahat Ediyor
A+A-

Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Hava Yolları (THY) arasında erbaş ve erlerin sivil hava yolları ile taşınması için imzalanan protokol kapsamında; terhis olan, izne giden ve yeni askere gidecek olan y

Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Hava Yolları (THY) arasında erbaş ve erlerin sivil hava yolları ile taşınması için imzalanan protokol kapsamında; terhis olan, izne giden ve yeni askere gidecek olan yüzlerce asker bugün uçaklarla seyahat etti.
Milli Savunma Bakanlığı ve THY arasında imzalanan erbaş ve erlerin sivil hava yolları ile taşınmasını kapsayan protokol kapsamında, Van Ferit Melen Havalimanı bugün yoğun bir gün yaşadı. Bölgede görev yapan yüzlerce asker, Van Ferit Melen Havalimanı'nda bir araya geldi. Terhis olan Mehmetçikler ailelerine ve sevdiklerine bir an önce kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, yeni askere gidenlerde hem heyecan hem de hüznün hakim olduğu gözlendi.
Van'a gelen ve Van'dan ayrılan tüm askerler, yeni uygulamadan memnun olduklarını söyledi. Bir Mehmetçik, "İlk kez uçağa biniyorum. Askere gideceğim için mutlu ve heyecanlıyım. Devlet bize konforlu bir ulaşım sağladığı için çok teşekkür ediyoruz" dedi.
(ŞAK-MSA-GS-Y)

07.02.2013 13:33:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT