1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mehmet Erdemoğlu Mezarı Başında Anıldı

Mehmet Erdemoğlu Mezarı Başında Anıldı

Mehmet Erdemoğlu Mezarı Başında Anıldı
A+A-

Merinos'un kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 6. yılında mezarı başında Kur'an Kerim okunarak anıldı. Anma törenine ailesi, yakınları, çalışanları ve öğrenciler katıldı. Daha

Merinos'un kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 6. yılında mezarı başında Kur'an Kerim okunarak anıldı. Anma törenine ailesi, yakınları, çalışanları ve öğrenciler katıldı. Daha sonra doğum yeri olan Adıyaman Besni İlçesinde yaptırdığı Mehmet Erdemoğlu Camiinde mevlit okundu.
Gaziantep'te 1970'li yılların başında Merinos'un temellerini atan ve bir dünya markası haline getirilmesine öncü olan Merhum Mehmet Erdemoğlu ölümünün 6. Yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Erdemoğlu Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu yaptığı konuşmada, Mehmet Erdemoğlu'nun çizdiği yolda yürümeye devam ettiklerini ifade ederek, "Babamız Merhum Mehmet Erdemoğlu'nun aramızdan ayrılışının yıl dönümünde aile fertleri, akrabalar, dostların ve yaptırdığın okullarda okuyan öğrencilerle huzurundayız. Bizlere öğrettiğin yaşam ilkelerinden ve insanlara saygılı olma ilkelerinden asla taviz vermeden görevlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl Gülsüm Erman adına yaptırdığımız kız öğrenci yurdunu açtık. Ali Erdemoğlu adına yaptırılan taziye evini açtık çok şükür. Van'da yapımına başladığımız Mehmet Erdemoğlu Teknik Meslek Lisesi inşaatı devam ediyor. Besni ilçemizde yaptıracağımız Mehmet Erdemoğlu kampusu ve Mimarlık Fakültesinin yapımına başlıyoruz. Bu yıl ayrıca annemiz Servi Erdemoğlu adına Binevler semtinde güzel bir cami yapacağız. Protokolü imzalandıktan sonra hemen inşaatına başlayarak en kısa zamanda bitireceğiz. Tüm aile fertlerimizle ülkemize ve milletimize faydalı olabilmek için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bize miras olarak bıraktığın yaşam ilkelerinden taviz vermeden görevlerimizi yapmaya devam ediyoruz" dedi.
Anma törenine katılan misafirler daha sonra Adıyaman Besni İlçesindeki Mehmet Erdemoğlu Camiinde okutulan Mevlit'e katıldılar.
(HD-ÖK-Y)

16.12.2012 15:49:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT