1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mehmet Ali Birand'ın Vefatı

Mehmet Ali Birand'ın Vefatı

Mehmet Ali Birandın Vefatı
A+A-

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk basınının çok büyük bir ustasını kaybettiğini belirterek, "Birand, hayatını haberciliğe adamış duayen bir gazeteciydi. Onu çok özleyeceğiz" dedi. TOBB Baş

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk basınının çok büyük bir ustasını kaybettiğini belirterek, "Birand, hayatını haberciliğe adamış duayen bir gazeteciydi. Onu çok özleyeceğiz" dedi.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, usta gazeteci Mehmet Ali Birand'ın vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
"Usta gazeteci, çok değerli dostum Mehmet Ali Birand'ın vefatı hepimizi derinden üzdü. Doğrusu, Birand adı hepimizin hayatında izler bırakmıştır. 50 yıla yaklaşan meslek hayatı, gerçek bir başarı hikâyesi olan Mehmet Ali Birand, halkın bilgilenme hakkını kullanabilmesi için çok büyük özverilerle son nefesine kadar çalıştı. Onun çalışma ve meslek aşkı, genç gazeteciler için de örnek oluşturdu. Medyanın birçok kolunda çalışan Mehmet Ali Birand, zor ve tehlikeli şartlarda yaptığı röportajlarıyla da bütün dünyada ses getiren haberlere imza atmış çok deneyimli bir gazeteciydi. Efsane programıyla adeta ayları 32 güne çıkaran Birand'ın, toplumsal konulardaki duyarlılığı, dostluğu ve insanlığı da unutulmayacak değerlerdir. Mehmet Ali Birand Türk basın tarihinde önemli bir sayfadır. Onun ekranlardaki sıcak gülüşü, yıllar geçse de silinmeyecek bir resim olarak kalacaktır. Mekanı cennet olsun. Türk iş dünyası adına, kendisine Yüce Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, basın camiasına ve bütün halkımıza başsağlığı diliyorum."
(SU-ÖZ-Y)

18.01.2013 11:51:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT