1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mehmet Akif Ersoy Ankara'da Anıldı Ankara

Mehmet Akif Ersoy Ankara'da Anıldı Ankara

Mehmet Akif Ersoy Ankarada Anıldı  Ankara
A+A-

Mehmet Akif Ersoy, vefatının 76.yılında Ankara Kızılay Vakıflar Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan muhteşem bir anma programıyla anıldı. SERVER Vakfı tarafından organize edilen, Şair-Yazar

Mehmet Akif Ersoy, vefatının 76.yılında Ankara Kızılay Vakıflar Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan muhteşem bir anma programıyla anıldı.
SERVER Vakfı tarafından organize edilen, Şair-Yazar Kasım Alper Özdemir'in şiirleri ve sunumu eşliğinde başlayan anma programında Şehitler ve Mehmet Akif'in ruhu için Kuran-ı Kerim okutuldu.
SERVER Vakfı Başkanı Ersönmez Yarbay, "Bayrak şairimiz, dava adamı ve çile adamı Akif'i yeni nesillere aktarmak için Vakıf olarak böyle bir etkinlik tertip ettik. Bu etkinliğe katılan bürokratlarımıza, Akif sevdalılarına ve telgrafıyla özel olarak tebriklerini gönderen Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sonsuz teşekkür ediyoruz" dedi.
Anma programı; Prof.Dr. Süleyman Hayri Bolay, Prof.Dr. Mustafa Acar (Aksaray Üniversitesi Rektörü) Prof.Dr. Bayram Ali Çetin, Mustafa Aydoğan gibi isimlerin Akif'in hayatından kesitleri ve farklı yönlerini anlatımlarıyla sona erdi.
(YHY-Y)

30.12.2012 18:01:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT