1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Meclis'te yine kavga çıktı!

Meclis'te yine kavga çıktı!

Meclis'te yine kavga çıktı!
A+A-

CHP’nin Sivas Demir Çelik işçilerinin hakları ile ilgili verdiği önerge, AKP’nin oyları ile reddedilince, Meclis’te gergin anların yaşanmasına neden oldu. AKPve CHP milletvekilleri arasında yumruklaşmaya varan arbede yaşandı.

 

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu ve CHP’li vekiller önergenin AKP tarafından reddedildiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:
 
“Sivas Demir Çelik işçilerinin hakları ile ilgili CHP’nin verdiği önerge, AKP’nin oyları ile reddedildi. Sivas’taki işçilerimiz de buradaydı. Onların tepkileri karşında AKP milletvekilleri bizim milletvekillerimizin üzerine yürüdü. Hengamenin nedeni bu. Oy kullanamayacağız herhalde. Burayı da terörize etme ile ilgili şüphelerim var. inşallah öyle olmaz. Bu Meclis halkın Meclis’i. Böyle bir şey Türkiye’ye yakışmıyor. Bir arsızlık, şımarıklık, kibir var.  bunun yanında bir korku da var. AKP pek çok alanda sıkıştı.”
 
CHP Milletvekili Mahmut Tanal da, TBMM’de yaşanan gerginliğe ilişkin kendi çektiği görüntüleri Twitter adresinden canlı yayınladı.

A+A-

HABERE YORUM KAT